Rekrutacja RODO

Konkursy

5. edycja ogólnopolskiego konkursu "Lekcja historii i sztuki z J. Kaczmarskim"

Szanowni Państwo,

uprzejmie proszę o przekazanie Dyrekcji oraz nauczycielom przedmiotów humanistycznych z Państwa szkoły informacji o 5. edycji ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szczególnie uzdolnionych polonistycznie i w zakresie nauk społecznych, pn. "Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim", który reprezentowana przeze mnie Fundacja Underground realizuje dzięki wsparciu takich Partnerów jak:

Ministerstwo Edukacji Narodowej,
Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego,
Miasto Kraków,
Fundacja Lotto,
Marszałek Województwa Małopolskiego
i Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie.

Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się pod hasłem, będącym cytatem z jednej z piosenek Jacka Kaczmarskiego: "I ja się jakoś niepodległy czuję" i podzielona będzie, wzorem roku ubiegłego, na 2 kategorie: indywidualną i drużynową.

Zadaniem osób, które zdecydują się wziąć udział w kategorii indywidualnej będzie napisanie (a w finale także prezentacja) opowiadania (4-7 stron) nt. alternatywnej historii odzyskania przez Polskę niepodległości, z uwypukleniem w tym procesie roli rzeczywistego lub fikcyjnego bohatera lokalnego.

Zadaniem 4-osobowych drużyn, które zdecydują się wziąć udział w kategorii drużynowej będzie uczestnictwo w kilku wiedzowych grach towarzyskich, takich jak np. "Kalambury", w ramach których sprawdzana będzie wiedza uczestników na temat kilkunastu utworów Jacka Kaczmarskiego, traktujących o wolności i niepodległości, a wyszczególnionych w regulaminie konkursu.

Finał kategorii indywidualnej odbędzie się w poniedziałek, 10 grudnia br. w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Tam też we wtorek, 11 grudnia odbędą się rozgrywki w kategorii drużynowej oraz gala rozdania nagród w obu kategoriach.

Finaliści kategorii indywidualnej, uczestnicy kategorii drużynowej oraz opiekunowie zapewnione będą mieli na miejscu noclegi oraz wyżywienie.

Nagrodami w konkursie będą m.in.:
atrakcyjne wycieczki zagraniczne
oraz, dla laureatów kategorii indywidualnej, będących tegorocznymi maturzystami, 4 indeksy na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zgłosić szkołę może dyrektor lub nauczyciel, ponieważ to po stronie nauczycieli będzie przeprowadzenie etapu szkolnego i przesłanie prac uczniów do komisji ogólnopolskiej.

Bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem wraz z zachętą do dokonywania przez nauczycieli i dyrektorów zgłoszeń na stronie Fundacji: https://fundacjaunderground.pl/rejestracja-na-konkurs.

Łączę wyrazy szacunku,
Joanna Chwalewska
wiceprezes Fundacji Underground

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj