Rekrutacja

Konkursy

Konkurs Beam Line For Schools

Szanowni Państwo

Przesyłam informacje o dwu międzynarodowych konkursach, w których mogą uczestniczyć uczniowie z Państwa szkoły.

Konkurs Particles4U jest dostępny dla wszystkich uczniów, nie tylko tych zainteresowanych fizyką, którzy chcieliby stworzyć dowolną pracę przedstawiającą obecność cząstek elementarnych w naszym życiu codziennym. Mogą w nim wziąć udział również nauczyciele przygotowując np. scenariusz lekcji. Trzeba się pospieszyć, bo prace konkursowe należy wykonać i przedstawić na początku stycznia 2018 r.

Konkurs Beam Line For Schools jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich i polega na zaplanowaniu eksperymentu do wykonania w laboratorium w CERN. Jest to szansa na darmowy wyjazd na ok. tydzień do Szwajcarii i zapoznanie się z badaniami naukowymi na najwyższym światowym poziomie. Dwa lata temu konkurs ten wygrała grupa uczniów z Płocka, może teraz kolej na uczniów z Państwa szkoły? Ponieważ od 2019 r. planowana jest w CERN modernizacja akceleratorów, konkurs ten nie będzie mógł być powtarzany w tej samej formie w latach późniejszych - tym bardziej warto spróbować w 2018 r. Termin na zgłaszanie się do tego konkursu upływa 31 marca 2018 r., jest więc nieco więcej czasu.

Więcej informacji o obu konkursach znajduje się w dołączonych plikach PDF (Particles4U, Beam Line For Schools), są one dostępne także na popularno-naukowych stronach internetowych IFJ PAN:
https://popul.ifj.edu.pl/edukacja/84/zobacz.html
https://popul.ifj.edu.pl/edukacja/62/zobacz.html

Z poważaniem
Krzysztof Woźniak
Przedstawiciel Polski w IPPOG
Email: Krzysztof.Wozniak@ifj.edu.pl tel.: +48-12-662-8430
Instytut Fizyki Jądrowej, PAN fax: +48-12-662-8012
ul. Radzikowskiego 152, 31-342 Kraków office: 0206

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj