Rekrutacja RODO

Konkursy

Konkurs literacki i plastyczny „Serce Kapsuły Czasu”

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam do współpracy przy organizacji Konkursu literackiego i plastycznego „Serce Kapsuły Czasu”. Akcja o zasięgu ogólnopolskim adresowana jest do dzieci w wieku 0-100 lat.

Zadanie konkursowe brzmi:

"Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!” Celem przedsięwzięcia jest stworzenie przez uczestników „Serca Kapsuły Czasu” - prac literackich i/lub plastycznych, które zamknięte we wnętrzu Kapsuły (rzeźby architektonicznej), stanowić będą jej istotę i zostaną przeniesione w czasie.

Termin składania prac upływa z dniem 30.11.2018 r.

Prace oceniać będą: publicysta Jacek Bańka, redaktor Michał Cetnarowski, artysta Marcin Czaja, filolog polski Justyna Krzysztyńska, pisarz Paweł Majka, dziennikarz Przemysław Osuchowski, krytyk literacki Maciej Parowski, artysta Marcin Wierzchowski oraz filolog polski Kornelia Wyszyńska.

Zwracam się z prośbą o udostępnienie informacji o przedsięwzięciu za pomocą wszystkich kanałów informacyjnych, jakimi Państwo dysponują, w szczególności poprzez narzędzie pn. dziennik elektroniczny. Zaangażowanie Państwa kadry pedagogicznej w animowanie na rzecz wzięcia udziału w akcji „Serce Kapsuły Czasu”, byłoby dla nas nieocenionym wręcz wsparciem. Wyłącznie dzięki Państwa pomocy dzisiejsi mali Uczestnicy Konkursu, w swoim dorosłym życiu, będą mieli okazję porównać świat przyszłości z ich wyobraźni, z rzeczywistością kolejnych dekad.

Regulamin, pliki graficzne, a także zaproszenie do wzięcia udziału w Konkursie, które w gotowej formie można wysłać uczniom, rodzicom i nauczycielom, znajdą Państwo w aktywnych linkach oraz na stronie: www.tworzymykrakow.org.

Konkurs jest elementem ogólnopolskiego projektu pn. "Kapsuła Czasu", którego celem jest budowa rzeźby architektonicznej. Obiekt stanie w prestiżowej lokalizacji w Krakowie, a prace dzieci przedstawiające wizje świata przyszłości staną się naszym dziedzictwem, które wspólnie podarujemy następnym pokoleniom. Planowane są otwarcia Serca Kapsuły Czasu za kolejnych 10, 25, 50, 75 i 100 lat.

Z wyrazami szacunku,
Wiesław Cholewa
Prezes Zarządu Fundacji TworzyMY Kraków
+ 48 664 969 900

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj