Rekrutacja

Konkursy

NBP - XVI edycja Konkursu na pracę pisemną

Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w XVI edycji Konkursu na pracę pisemną.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Patronem internetowym konkursu jest Plagiat.pl.

Do udziału zapraszamy uczniów VII klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych (gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych), z wyłączeniem placówek kształcących dorosłych.

Tematy prac tegorocznej edycji:
- dla uczniów klas VII szkół podstawowych i gimnazjów: Czy potrzebna jest interwencja w nierówny podział dochodu? Jeśli tak – czyja i na czym powinna polegać, a jeśli nie – dlaczego?
- dla uczniów szkół ponadpodstawowych (z wyłączeniem gimnazjów): Czy wzrost PKB w danym kraju oznacza wzrost dobrobytu i poprawę jakości życia obywateli?

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody – laureat pierwszego miejsca w wysokości 4000 zł, drugiego 3500 zł, a trzeciego 3000 zł. Przyznane zostaną również trzy wyróżnienia specjalne, uhonorowani będą także opiekunowie merytoryczni nagrodzonych uczniów.

Więcej szczegółów, w tym regulamin konkursu i niezbędne do wysłania pracy załączniki, znajdują się na stronach www.nbp.pl/konkurs/praca-pisemna oraz www.nbportal.pl/konkurs-na-prace-pisemna.

Termin nadsyłania prac (wraz z załącznikami), wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego, upływa 17 października br.

Zapraszamy serdecznie Państwa uczniów do udziału w konkursie!

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj