Rekrutacja RODO

Konkursy

"Pan Tadeusz"

Witam.

W dniach 10 - 14.12.2018 r. (g. 8.00 - 15.00) odbędzie się konkurs online dla szkół ze znajomości „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

Szczegółowe zasady konkursu zawiera regulamin. Poniżej ich zarys:

Konkurs jest bezpłatny.

Konkurs dotyczy znajomości treści "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza w 220. rocznicę urodzin poety - lektura obowiązkowa kanonu i 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i zostanie przeprowadzony online z użyciem smartfonów uczestników, jeśli zdeklarują taką chęć.

Konkurs został przygotowany jako wydarzenie edukacyjne, społeczne i medialne w następujący sposób: do konkursu zgłaszają Państwo wybrane klasy Szkoły (najlepiej omawiające lekturę lub powtarzające ją przed maturą) lub wszystkie.

Przez polonistów konkurs jest traktowany i oceniamy jako sprawdzian z lektury lub sprawdzian powtórzeniowy.

Sami wybierzecie Państwo dzień i godzinę pisania testu głównego w dniach 10-14.12.2018 r.

Uczestnicy zdobywają indywidualne tytuły Mistrzów "Pana Tadeusza" dla siebie (oprócz ocen), a także drużynowe dla swojej klasy i szkoły.

Pozostali uczniowie Szkoły, nauczyciele i pracownicy, rodzice uczniów, rodziny, sąsiedzi i znajomi z social mediów na zaproszenie uczniów i Dyrekcji dołączą do konkursu dnia 16.12.2018 r. (niedziela), rozwiązując test w domach. W ten sposób powiększą liczbę punktów zdobytych przez zgłoszonych uczniów. Zagrają dla nich o tytuł Mistrzowie szkolnego marketingu.

Celem konkursu oprócz popularyzacji czytelnictwa jest aktywizacja i integracja środowiska szkolnego oraz lokalnego wokół zadania edukacyjnego: i przede wszystkim - reklama Państwa placówki.

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać maila kontaktowego - do dnia 08.12.2018 r. - w odpowiedzi na poniższego maila z pełną nazwą Państwa Szkoły i nazwą miejscowości. Od tych nazw zostaną utworzone klucze dostępu. Te zostaną z kolei przesłane przez Państwo uczniom i pozostałym uczestnikom wydarzenia. Część ćwiczeniowa (ELIMINATOR) i zapisy do konkursu trwają.

Wszystkie zaangażowane w przeprowadzenie konkursu osoby otrzymają zaświadczenia w postaci dyplomów po konkursie. Podobne dyplomy będziecie Państwo mogli wydrukować swoim uczniom, korzystając z przesłanego Państwu szablonu.

Serdecznie zapraszam Państwa Szkołę do konkursów online na stronie "Kocham język polski - kochamjp.pl". Do kolejnego konkursu pod nazwą #ortograf2019 zapisy rozpoczną się w styczniu.

Z poważaniem
Roman Rzadkowski

Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj