Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

relacje - Archiwum

Pogrom w Madrycie

Pogrom w Madrycie

W ostatnim swoim tekście napisałem, że El Clasico 2014 będzie dla kibiców na całym świecie niezapomnianym wydarzeniem. Teraz mam ochotę powiedzieć, a nie mówiłem? Ugryzę się jednak w język. Żeby nie było jednak aż tak różowo, to muszę przyznać, że nie trafiłem niestety w 100% ze składami. Ale dość już gadania o niczym, przejdźmy do meczu.

2 Offside 2014-10-29

Zrób komuś dzień dobry

Zrób komuś dzień dobry

Historia ta zaczyna się zwyczajnie. Pewnego pięknego dnia zobaczyłam na mojej cudownej fejsbukowej tablicy post Loesje Polska. Tu klik, tam klik i w tym samym dniu zostałyśmy z Loesje internetowymi znajomymi. Część z Was wie zapewne, o czym tu piszę, ale zakładam, że większość niestety nie. Spieszę więc z informacją dla tych drugich. Loesje to grupa ludzi działających na całym świecie, a jednocześnie postać, poprzez którą inspirują innych. Idea tego ruchu narodziła się w 1983 roku w Arnhem w Holandii. A zaczęło się od pisania krótkich haseł na białych kartkach. Nic szczególnego, prawda?

3 Kylie 2014-10-27

Do 19 razy sztuka!

Do 19 razy sztuka!

W minioną sobotę byliśmy świadkami historycznego wydarzenia. Polska reprezentacja w piłce nożnej pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie, w oficjalnym meczu eliminacji Euro 2016, reprezentację aktualnych mistrzów świata 2:0. Nic nie mogło chyba bardziej uszczęśliwić polskich kibiców, dlatego trudno się dziwić, że ich euforia trwa, a komentarze pomeczowe nie milkną. Wreszcie doczekaliśmy się znaczącego wyniku naszej drużyny.

2 Offside 2014-10-13

Błogosławieni ubodzy w duchu…

Błogosławieni ubodzy w duchu…

Mogłoby się zdawać, że koniec wakacji to dla przeciętnego ucznia jeden z podstawowych powodów do narzekania. Rozczaruję Was. Po pierwsze nie praktykuję narzekania, choć zdaję sobie sprawę, że to nasz sport narodowy, a po drugie muszę wam powiedzieć, że początek września wywołuje u mnie zawsze szeroki (a jakże!) uśmiech! Ten miesiąc kojarzy mi się bowiem z Dniami Młodych, w których i tego roku miałam wielką przyjemność uczestniczyć. Był to niesamowity czas, a miniony weekend zapamiętam na długo. Jak było?

12 Felico 2014-09-24

Najlepszy finał w historii?!

Najlepszy finał w historii?!

24 maja 2014. Tę datę zapamiętają bez wątpienia wszyscy kibice Królewskich. Po dwunastu latach od ostatniego występu w finale Ligii Mistrzów, najcenniejsze trofeum w klubowej piłce nożnej znów trafiło w ręce piłkarzy Realu Madryt. Tym razem sukces przyszedł im jednak znacznie trudniej.

4 Offside 2014-05-29

Niesamowite Gran Derbi

Niesamowite Gran Derbi

23 marca mogliśmy obejrzeć najgłośniejszy chyba klasyk piłkarski w Europie. El Clasico, Gran Derbi, czyli spotkanie Real Madryt CF - FC Barcelona. Było to zdecydowanie najlepsze starcie pomiędzy tymi zespołami od wielu lat, choć nie należy też zapominać o licznych kontrowersjach, jakie wzbudziło i różnych opiniach, które krążą teraz w sieci.

2 Offside 2014-03-26

Niezwykła gościnność niżan

Niezwykła gościnność niżan

W dniach 20 - 22 września 2013r. odbyło się w Nisku XVI Diecezjalne Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej, na które przybyło ponad 4 tysiące młodych ludzi z całego regionu. To trzydniowe spotkanie organizowane jest w naszej diecezji co roku (na wzór Światowych Dni Młodzieży) i ma charakter modlitewno-rekreacyjny. Tegoroczne przebiegało pod hasłem "Bądźmy misjonarzami radości”.

8 Astra 2013-10-03

Naprawdę wielki deszcz

Naprawdę wielki deszcz

Z czym kojarzy się Hugh Laurie? Pewnie większa część gawiedzi zakrzyknie ochoczo "z doktorem Housem!". Skojarzenie poprawne, punkt dla Was. Obecnie jednak pan Laurie robi sobie przerwę od aktorstwa na rzecz muzyki. I wiecie co? Bardzo się cieszę, że tak jest.

0 Lady M. 2013-06-10

Nic nie ma prócz jasnej tej sali...

Nic nie ma prócz jasnej tej sali...

Choć to już koniec tego najkrótszego miesiąca w roku, który mnie i zapewne większości czytelników naszej gazety minął dość przyjemnie, bo mamy za sobą dwa tygodnie błogiego odpoczynku od szkolnych obowiązków, to chciałabym cofnąć się nieco w czasie i zdać relację z pewnego wydarzenia, które miało miejsce na początku tego miesiąca.

2 Sombre 2013-03-05

Śpiewem chwalić chcę

Śpiewem chwalić chcę

14 grudnia (piątek) o godzina 17:00 rozpoczęły się w kościele p.w. Świętej Barbary w Tarnobrzegu Warsztaty Kolędowe, których celem było między innymi przygotowanie nas do udziału w koncercie. Koncercie, który odbędzie się w tymże kościele 6 stycznia 2013 roku. Szczerze? Czekałam na ten weekend już od dawna. Zaczęliśmy niby zwyczajnie - Nieszporami, ale potem to była już jazda!

6 Giulietta 2012-12-20

I ty możesz zostać Jeziorowcem

I ty możesz zostać Jeziorowcem

28 listopada mieliśmy okazję gościć w naszej szkole koszykarzy ekstraklasowej drużyny Siarki Jeziora Tarnobrzeg, a ściślej mówiąc trzech zawodników: kapitana Jakuba Dłoniaka, JT Tillera i Roberta Christophera Longa, trenera Dariusz Szczubiała oraz prezesa klubu Zbigniewa Pyszniaka. Spotkanie zgromadziło na szkolnej sali gimnastycznej sporą liczbę uczniów, których byłoby zapewne znacznie więcej, gdyby tylko mogli byli zostać zwolnieni przez swoich nauczycieli z lekcji.

3 El Luca 2012-12-03

Feel the vibe!

Feel the vibe!

Któż z nas nie słucha muzyki? Któż z nas nie odnajduję się w jakimś konkretnym gatunku? Któż z nas nie nuci pod nosem ulubionych utworów, nie zgłębia kolejnych płyt ulubionych wykonawców i nie chce jechać na ich koncert, który obiecuje wiele emocji? Myślę, że takich ludzi nie ma. Nie jestem inny. Sam słucham dużo i ubóstwiam swoją przestrzeń liryczno-emocjonalną. Drogą do spełnienia jest dla mnie jednak nie tylko słuchanie ostro katowanych przez mój mały odtwarzacz kawałków, ale też jeżdżenie na muzyczne eventy i słuchanie muzyki live. To jest bowiem prawdziwa droga do spełnienia!

1 Osprey 2012-11-12

Światełko w tunelu

Światełko w tunelu

Po tym, jak piłkarze Siarki Tarnobrzeg w bardzo kiepskim stylu przegrali w Niepołomicach z miejscową Puszczą (4:2 - przyp. red.), mało kto spodziewał się tak przekonującego zwycięstwa naszej drużyny w meczu z Motorem Lublin, prowadzonym przez trenera-światowca, Piotra Świerczewskiego. „Siarkowcy” zagrali jednak z ogromną determinacją i wygrali to spotkanie w naprawdę dobrym stylu.

1 Tabasko 2012-10-17

Ile jestem w stanie dać?

Ile jestem w stanie dać?

W ubiegłym roku w czasie trwania Dni Młodych, które zorganizowano w Tarnobrzegu, stwierdziłem, że za rok muszę koniecznie wybrać się na kolejne takie spotkanie do Ostrowca Świętokrzyskiego. Teraz powiem Wam, że w Ostrowcu byłem i nie żałuję swojej decyzji. Dorzucę jeszcze, że zrobię wszystko, by za rok pojawić się w Nisku. Czas więc na relację z Dni Młodych Diecezji Sandomierskiej – Ostrowiec Świętokrzyski 2012 - specjalnie dla SGI Lesser.

5 PesiolinoEl Luca 2012-09-23

Każdy inny, wszyscy równi

Każdy inny, wszyscy równi

Z zamiarem wyjazdu na 18. Przystanek Woodstock nosiłem się od czasu, gdy dowiedziałem się z mediów, że będzie na nim grał Sabaton. Do dnia wyjazdu był to główny powód, dla którego chciałem się tam znaleźć. Oczywiście chciałem także zobaczyć na własne oczy Kostrzyn, przeżyć kąpiel w błocie, doświadczyć mitycznej życzliwości każdej napotkanej osoby i obejrzeć kilka innych koncertów. Moje oczekiwania zostały jednak brutalnie zmiecione z chwilą wejścia do pociągu.

6 Fenrir 2012-09-05

Bitwa Warszawska 2012

Bitwa Warszawska 2012

22 stycznia 2012 (niedziela) dwudziestotrzyosobowa grupa najwierniejszych kibiców KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg wybrała się do Warszawy, aby tam wesprzeć naszą drużynę podczas meczu z nieobliczalną i zawsze groźną AZS Politechniką Warszawską. Warto dodać, że mecz ten zaplanowano w bardzo nowoczesnej Hali Koło OSiR Wola.


9 El Luca 2012-01-28

Red hotowe szaleństwo w Berlinie

Red hotowe szaleństwo w Berlinie

Znany na całym świecie kalifornijski zespół Red Hot Chili Peppers wydał w tym roku swoją kolejną płytę pod tytułem „I’m with you“. Z tej to okazji muzycy wyruszyli w trasę koncertową po świecie. 27 lipca 2012 zawitają także do Polski, ale ja miałam niewątpliwą przyjemność usłyszeć ich już znacznie wcześniej. 4 grudnia wzięłam bowiem udział w ich koncercie, który odbył się w Berlinie.

1 Nike 2011-12-18

Jezioro w Atlasie

Jezioro w Atlasie

13 listopada 2011r. dwudziestojednoosobowa grupa kibiców "Siarki" wybrała się do łódzkiej Atlas Areny, aby obejrzeć na żywo mecz KKS Siarki Jezioro Tarnobrzeg z miejscowym ŁKSem. O godzinie 10. wsiedliśmy do busa na parkingu przy stadionie KS Siarka i ruszyliśmy w stronę Łodzi. Atmosfera podczas podróży była bardzo sympatyczna, choć wyczuwało się podekscytowanie meczem.

8 El Luca 2011-12-01

Jędrusiowa dola

Jędrusiowa dola

W przeddzień Dnia Niepodległości miał miejsce w TDK - ktoś mógłby powiedzieć - zwykły koncert. Taki, jakich w Tarnobrzegu nie brakuje. Nierozpropagowany, niekomercyjny, cichy, który przeszedł bez echa, bo dowiedziała się o nim niewielka grupa ludzi. Sam dowiedziałem się o nim przez przypadek, przechodząc obok Domu Kultury. Na plakacie widniał tytuł „Jędrusiowi dola – tarnobrzescy artyści w hołdzie Jędrusiom”. Okazało się, że nie był to jednak taki zwykły koncert.

3 Fenrir 2011-11-21

Europawoche 2011

Europawoche 2011

Naszą szkołę spotkało w tym roku wyjątkowe wyróżnienie. Jako jedyna placówka oświatowa z Polski zostaliśmy zaproszeni do wzięcia udziału w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pn. „Europawoche”, który organizowany jest od kilku lat w Ekologicznej Szkole Spohns Haus w Gersheim (RFN) pod honorowym patronatem premiera kraju Saary. Przedsięwzięcie to ma na celu przekonanie młodych ludzi do życia proekologicznego.

7 FenrirMichaszek 2011-05-27

« Przejdź do najnowszych artykułów

Najaktywniejsi dziennikarze

Hawk 41hawk
Mela 37mela
Saiko 30saiko
Dagome 20dagome
Snotra 19snotra

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2017
Do góry