Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Dlaczego zachwyca, skoro nie zachwyca!   

Dodano 2006-06-21, w dziale felietony - archiwum

Piłka nożnaNie widzę nic nadzwyczajnego w tej dyscyplinie sportu. Ba! Nie widzę NIC, co mogłoby mnie w tym monotonnym bieganiu za piłką choćby zainteresować!

Niech ktoś wytłumaczy mi, bo pojąć nie mogę, co sprawia, że podczas transmisji meczu domownicy nie mogą nawet oddychać, bo mogą w ten sposób zakłócić koncentrację potencjalnych kibiców!

Rzeczywiście rzadko producenci jakiś tam warzyw ubierają je w stroje klubowe, etykietki z piwa przechodzą chwilową limitowaną transformację, albo figurka małego Jezuska w Meksyku kopie piłkę.

Rzeczywiście niesamowite jest, gdy większość piosenek w radio, podczas chociażby durnych Mistrzostw Świata, przekazuje treści związane z futbolem i jest przy tym równie płytka, jak twórczość wylansowanej wśród różowych 13-nastek Britney Spears.

Rzeczywiście cudownie jest, gdy grupa rozwrzeszczanych kibiców, pod oknami niekibiców takich jak ja, skanduje do samego rana: „Polska gola!”, chociaż w tym czasie gra jakiś zapyziały kraj, o którego istnieniu mało kto cokolwiek wie.

Rzeczywiście można zachwycić się bandą obcych, dwukolorowych, przepoconych facetów, którzy równie chętnie się kopią, jak i kryją.

Rzeczywiście atrakcją jest otrzymanie przez któregoś z tych samców, od samca bezklubowego, zwanego sędzią, malutkiej tekturki w kolorze żółtym, bądź czerwonym. Przy tej ostatniej, nie wiem czemu, ludzie tak często gwiżdżą? Wydawało mi się, że na boisku są duzi chłopcy i potrafią poradzić sobie w grze, gdy mają o jednego zawodnika mniej.

Rzeczywiście fascynująca zieleń murawy! No przecież taka trawa jest niespotykana! Któż widział tak soczysty, miękki jak aksamit i brutalnie rozrywany przez nieczułe korki cud matki natury?

Rzeczywiście piłka nożna wymaga takiego pokładu emocjonalnego. Nie wyobrażam sobie, jak można by było nie zareagować, gdy ktoś nie trafi w bramkę, strzeli samobójczego gola, albo po prostu strzeli gola. No, radocha! No, rozpacz! No, milion innych emocji, które są niezbędne, bo przecież taka piłka zbawi świat!

I teraz zasiądźcie w wygodnych fotelikach, przegryźcie popcorn i powiedzcie mi, dlaczego was futbol zachwyca, skoro nie zachwyca?

Oceń tekst
  • Średnia ocen 2.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 2.2 /6 wszystkich

Komentarze [48]

gorlik
2006-07-18 12:25

Piłka nożna nie ma obowiązku podobać się każdemu, ale jest częścią różnorodności, która jest piękna. Dlatego uważam, ze niezależnie od tego, czy coś sie komuś podoba czy nei – jest potrzebne. Niekrórzy w komentarzach podają argumenty przeciwko piłce, a nie zauważyli, ze mozna podać analogiczne argumenty na temat każdej innej dyscypliny sportu, czy innych zainteresowań. Złe jest to ze ci, ktorzy piłki nie lubią są zmuszeni do słuchania kibiców przed oknem, ale analogiczne złe jest, ze ci którzy nie lubią czytać książek są zmuszani do ich czytania w szkole. ... Jeśli coś daje choc chwile radości komukolwiek to warte jest istnienia.

~Mara
2006-07-03 22:19

Morgan:idziemy.

DE & gorylekto: mary, zwidy, czary, duchy…nulla disciplina sine lingua(...);).skad ja to znam.

nymphetamine
2006-07-03 19:07

bez przesady, Lilia ma rację w paru punktach, a literówki ludzka rzecz, bo nie każdy ma czas i ochotę dokładnie sprawdzać to, co wstukuje, temat jest cokolwiek kontrowersyjny, nikt tu nikogo nie przekona do zmiany zdania… peace, love, empathy

~Morgan
2006-07-03 18:52

Lilia, kotku – bo kotem jesteś i to widać – twój komentarz jest taki bardzo… no… bardzo… no taki bardzo jak i mój.
Serce mi krwawi kiedy oczy me widzą jak to współczesna młodzież nie radzi sobie bez słownika. Jak to w tym szale i zapale mylą się im klawisze. Tak co drugi klawisz. Ty, a może to jakiś nowy szyfr, hę? Albo specyficzny-język-internautów-którzy-nie-mają-lepszych-zajęć-w wakacje-poza-dodawaniem-średnio-inteligentnych-komentarzy-długością-przewyższających-artykuł.
Kropka.
To co Mara, idziemy na to piwo?

gorylekto
2006-07-02 22:19

zwidy.

DE
2006-07-02 19:05

na mary idzcie !

gorylekto
2006-07-02 15:19

na dziewczyny… :>

~Mara
2006-07-02 13:47

Ludzie są wakacje. Doprawdy nie macie nic lepszego do roboty niż rozkładanie na czynniki pierwsze po raz setny tego samego artykułu. Na basen idźcie, na piwo czy coś tam:/.

~Lilia
2006-07-01 21:41

Wedlug XCiebei pilka nozna to “monotonna bieganina” to w takim razie pilka nozna by sie mijala z celem. Wystarczyloby nagrac 5 minut jakiego meczu i ogoladac to po 100x i by bylo to samo. A jednak chyba jest jakas roznica.

“Niech ktoś wytłumaczy mi, bo pojąć nie mogę, co sprawia, że podczas transmisji meczu domownicy nie mogą nawet oddychać, bo mogą w ten sposób zakłócić koncentrację potencjalnych kibiców!” tiaaa i dusza sie z barku odechu. domownicy sa skazywani na smierc ; )

“Rzeczywiście rzadko producenci jakiś tam warzyw ubierają je w stroje klubowe”- a aj ejscze nei widzialam banana w koszulce reprezentacji Polskiej :) Gdzue takeigo znajde?

“Rzeczywiście niesamowite jest, gdy większość piosenek w radio, podczas chociażby durnych Mistrzostw Świata, przekazuje treści związane z futbolem i jest przy tym równie płytka, jak twórczość wylansowanej wśród różowych 13-nastek Britney Spears.”- hmmm a aj sie eni natknelam na zadna piosenke :/ zlego radia slucham ;) a dodatkowo Britney wydala plyte zwiazana z mundialem ? ;)

“Rzeczywiście cudownie jest, gdy grupa rozwrzeszczanych kibiców, pod oknami niekibiców takich jak ja, skanduje do samego rana: „Polska gola!”, chociaż w tym czasie gra jakiś zapyziały kraj, o którego istnieniu mało kto cokolwiek wie.” -Niemcy czy Francja ?aaa sork izapomnialm chodzi Ci o ten no tego… Brazylie :) Ona wcale eni jest mala i podobno lezy gdzies kolo Antarktydy.. .Myle sie?

“Rzeczywiście można zachwycić się bandą obcych, dwukolorowych, przepoconych facetów, którz“y równie chętnie się kopią, jak i kryją.”- hmmmm ahhh ten Zurawski….

“Rzeczywiście atrakcją jest otrzymanie przez któregoś z tych samców, od samca bezklubowego, zwanego sędzią, malutkiej tekturki w kolorze żółtym, bądź czerwonym”- wolisz chyba rozowy :)
“Przy tej ostatniej, nie wiem czemu, ludzie tak często gwiżdżą? Wydawało mi się, że na boisku są duzi chłopcy i potrafią poradzić sobie w grze, gdy mają o jednego zawodnika mniej.”- sprobuj a zobaczysz jak jest naprawde

“Rzeczywiście fascynująca zieleń murawy! No przecież taka trawa jest niespotykana! Któż widział tak soczysty, miękki jak aksamit i brutalnie rozrywany przez nieczułe korki cud matki natury?”- i mowi to mieszkanka miasta :/ powinnas podziwiac zielen podobno dobrze robi dla oczow. popatrz troche na drzewa w ark uto w koncu zoabvczaysz tez cos w pilce noznej.

“Rzeczywiście piłka nożna wymaga takiego pokładu emocjonalnego. Nie wyobrażam sobie, jak można by było nie zareagować, gdy ktoś nie trafi w bramkę, strzeli samobójczego gola, albo po prostu strzeli gola. No, radocha! No, rozpacz! No, milion innych emocji, które są niezbędne, bo przecież taka piłka zbawi świat!”-No Ba! A jak mzoe byc inaczej !

“I teraz zasiądźcie w wygodnych fotelikach, przegryźcie popcorn i powiedzcie mi, dlaczego was futbol zachwyca, skoro nie zachwyca?”- a aj eni lubie popcornu ;p

nymphetamine
2006-07-01 17:01

a ja mam odwrotnie, bo faceci którzy NIE interesują się piłką patrzą na mnie jak na kosmitkę dowiedziawszy się że dziewczyna może oglądać mecze, a nawet, o zgrozo, może się tym interesować...

~kraqsnalHałaBała
2006-06-26 14:56

ej sorry no!
czy Wy tylko umiecie sie doczepić(żeby nie użyć słow mało cenzuralnych)??

Goldie:daj czasem na wstrzymanie,albo wyluzuj,a jeśli nie potrafisz,to przemilcz…

a artykuł,jak artykuł.Widać,że autorka postawiła na kontrowersje,bo kto był przeczytał o tym,jaki to mundial jest wspaniały itd?Wiadomo,że łatwiej jest pojechać,a potem czekać na halo…

~Skoczuś
2006-06-26 10:05

“Rzeczywiście można zachwycić się bandą obcych, dwukolorowych, przepoconych facetów, którzy równie chętnie się kopią, jak i kryją.” nie łatwiej było napisać “zawodników”? Przez artykuł przemawia czysta niechęć i zero obiektywizmu. Równie dobrze można się przyczepić do każdej dyscypliny sportu, każdej kategorii życia i każdego zawodu. ...Zły dzień?

Solarii
2006-06-25 21:56

to się przeliczyła

~anonim2
2006-06-23 15:03

Jeju,ale ludzie macie problemy.Znowu powtarza się to co zwykle.Pisze się fajny artykuł, wyraża swoje zdanie a tu od razu najazd. Z tego co mi wiadomo autorka liczyła,że odezwą się osoby, które mają podobne odczucia co ona na ten temat.A tu pisze masa przewrażliwionych kibiców i kibicek oraz krytyków cudzej twórczości. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Yazoo 30yazoo
Mitter 24mitter
Wolfy 16wolfy
Iris 9iris

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry