Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Festiwal muzyki niezależnej - Go Rock 2010   

Dodano 2010-10-18, w dziale wieści z miasta - archiwum

Tradycji stanie się zadość. W tym roku już po raz szósty stalowowolski Miejski Dom Kultury gościć będzie w dniach 3 – 5 grudnia najciekawsze młode zespoły rockowe z całej Polski. Czeka nas więc kolejne niezwykłe wydarzenie muzyczne. Na scenie pojawią się jednak nie tylko tegoroczni uczestnicy festiwalu, ale również uznane już gwiazdy rockowej sceny.

/pliki/zdjecia/1184_1.jpg

Na początek garść historii. Pierwszy konkurs dla debiutujących zespołów rockowych odbył się w roku 2005 i już wtedy przyciągnął do Stalowej Woli wiele młodych zespołów, dla których była to jedna z nie wielu szans na zaistnienie i kontakt z publicznością. Z roku na rok festiwal zaskakiwał coraz bardziej i przyciągał coraz większą liczbę publiczność. Muzycy w każdej edycji festiwalu zachwycali widzów oryginalnością, świeżością i różnorodnością pomysłów muzycznych, ale przecież tego oczekiwała od nich zawsze i chyba nadal oczekuje wyrobiona i wymagająca podkarpacka publiczność.

Na szczęście organizatorzy dbają o to, by konkurs stał każdego roku na możliwie wysokim poziomie artystycznymi i ciągle się rozwijał, dlatego co roku prócz zespołów konkursowych zapraszają również gwiazdy muzyki rockowej. W 2005 r. w MDK w roli gwiazdy wystąpił zespół Lao Che, w 2006 r. COMA i Komety, w 2007r. Pogodno, Akurat, Orange the Juice, w 2008r. Muchy, Hurt, Habakuk, Czesław Śpiewa i Cool Kids of Death, a w 2009r. Fisz i Emade.

Zeszłorocznym zwycięzcą festiwalu został zespół Kciuk & The Fingers, a wyróżnienie otrzymali Dianoya oraz Don’t be a poor person, który to zespół otrzymał również bardzo cenną nagrodę - nagrodę publiczności.

W tym roku Go Rock rozpocznie się 3 grudnia i będzie trwał do 5 grudnia. Do konkursu zgłosiło się już 65 zespołów z całej Polski. Bardzo zdziwiła mnie stosunkowo spora liczba zespołów z naszego regionu. Zobaczymy bowiem na scenie między innymi: Guitar Force ze Stalowej Woli, Fireflower i TK09 z Kielc, Pan Trup ze Stalowej Woli, In Silent i Boozer z Sandomierza i Raindrops również z Sandomierza. Oprócz nich do konkursu zgłosili się również: Fun Fire (Bochnia), Headshot (Olsztyn), Uniqplan (Warszawa), The Bottle Caps (Gdynia), Stage 66 (Poznań) i wiele, wiele innych.

Organizatorzy postarali się również i w tym roku o prawdziwe gwiazdy, będziemy więc mogli i tym razem posłuchać różnorodnej muzyki, począwszy od rapu, electronic aż po szanty. Swoją obecnością zaszczycą nas podczas tegorocznego festiwalu Kim Nowak, czyli wokaliści Fisz i Emade, (hip-hop), Paris Tetris i Dick4Dick (muzyka elektroniczna, rock i pop), Spięty (Hubert Dobaczewski, były wokalista zespołu Lao Che).

Myślę, że Kim Nowak zaskoczy nas i w tym roku, a Spięty zaprezentuje swoją nową płytę, która moim zdaniem jest naprawdę świetna. Warto więc będzie wybrać się w te grudniowe dni do Stalowej Woli, bo to jedna z nie wielu okazji zobaczenia najlepszych polskich zespołów muzycznych w naszym regionie.

Galeria:

Oceń tekst
  • Średnia ocen 4.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 4.9 /15 wszystkich

Komentarze [0]

Jeszcze nikt nie skomentował. Chcesz być pierwszy?

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Snotra 49snotra
Lola 39lola
Rita 36rita
Lucy 35lucy
Yazoo 26yazoo

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry