Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Gdy szkoła cię zestresuje...   

Dodano 2015-09-15, w dziale inne - archiwum

Jesteś przemęczona/y? Masz za dużo wolnego czasu i nie wydałaś/eś jeszcze wszystkich zarobionych podczas minionych wakacji pieniędzy? Jedź do spa! Fantazyjne masaże, egzotyczne maseczki, ekscentryczne okłady, super klimat… Żyć, nie umierać. A teraz poważnie. Czy istnieje jakaś alternatywna opcja dla ludzi, których taka forma relaksu w ogóle nie odpręża?

/pliki/zdjecia/str1_2.jpgJeśli i ty należysz do osób, które brzydzą się okładami z jakiegoś błota, które maseczki ze owoców lub warzyw uważają za marnotrawstwo jedzenia, których relaksacyjna, azjatycka muzyka doprowadza do szału, to mam dla Ciebie wyjście.

Tantrum Club w Ockender Manor Spa w Wielkiej Brytanii – to prawdziwie alternatywna opcja dla tych, którzy nie tolerują tradycyjnych zabiegów, ale mimo to chcieliby mieć szansę na pozbycie się gniewu i napięć. Co prawda w tym spa znajdują się także atrakcyjne baseny i liczne gabinety zabiegowe, ale nie to przyciąga w ich przypadku uwagę gości. Najważniejsze są tu bowiem specjalnie przygotowane pomieszczenia, w których można dać upust własnym emocjom i zrobić to, czego zazwyczaj się w swoim domu nie robi, bo nie wypada, krzycząc sobie przy tym do woli. Może to i pomysł nieco szalony, ale czy naprawdę nie macie czasem ochoty po beznadziejnym dniu w szkole uderzyć pięścią w stół, rozwalić jakiś przedmiot albo po prostu wykrzyczeć się?

Twórcy tego nietypowego miejsca powołują się na badania, które jednoznacznie dowodzą, że niektóre osoby znacznie bardziej relaksuje agresywne wyrzucenie z siebie nagromadzonych wcześniej emocji, niż np. delikatne poklepywanie po pleckach, przy mocno irytującej muzyce relaksacyjnej, w aurze unoszącego się w powietrzu zapachu waniliowych świec.

W sumie na pomysł ten już wiele lat wcześniej wpadli Amerykanie, tylko oni nazwali to w swoim kraju hotelem za 100 dolarów. /pliki/zdjecia/str2_1.jpgU nich polegało to na tym, iż gość po przybyciu do takiego hotelu płacił 100 dolarów, po czym otrzymywał klucz do pokoju i w bonusie zestaw narzędzi, przy pomocy których mógł sobie ten wynajęty pokój dowolnie zdemolować. I co chyba nie mniej ważne, nie musiał potem tego bałaganu po sobie sprzątać.

Zauważmy, że podobnie zachowują się prawie wszystkie dzieci. Kiedy coś idzie nie po ich myśli, pokrzyczą sobie, coś zniszczą, a następnie w jednej chwili zamieniają się w aniołki. W ciągu kilku sekund potrafią pozbyć się wszystkich negatywnych emocji.

No cóż, okazuje się, że wśród nas żyją ludzie, których zrelaksuje przebiegniecie 5 kilometrów przez las oraz tacy, którym w zupełności wystarczy joga, ale wygląda na to, że nie brakuje też i takich, którzy potrzebują zupełnie innych form pozbycia się nagromadzonych w sobie negatywnych emocji. Moim zdaniem to sprawa absolutnie indywidualna, ale tak czy inaczej radziłabym, by stresu w sobie nie gromadzić.

Grafika:

Oceń tekst
  • Średnia ocen 3.6
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 3.6 /5 wszystkich

Komentarze [0]

Jeszcze nikt nie skomentował. Chcesz być pierwszy?

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na żyrafę (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Snotra 50snotra
Lola 40lola
Rita 37rita
Lucy 36lucy
Yazoo 28yazoo

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry