Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Homo-tęcza, czyli o polskiej mentalności   

Dodano 2014-05-11, w dziale felietony - archiwum

Homo-tęcza powróciła na warszawski Plac Zbawiciela. Powróciła po tym, jak 11 listopada ubiegłego roku stała się narodowym ogniskiem, integrującym wszystkich Polaków w dniu ich Święta Niepodległości. Powróciła w wielkim stylu. Obrzucona jajkami przez narodowców, które, niestety, nie doleciały do celu ze względu na brak wcześniejszego treningu ww. oraz uzbrojona w system zraszaczy i monitoring, mające za zadanie walczyć z polską homofobią, ponownie stanęła na środku zeszłorocznego pogorzeliska.

/pliki/zdjecia/tec1.jpgProtestująca grupa 200 osób, podobno patriotów, powitała ją nawet specjalnie przygotowanymi na tę okazję okrzykami: „Homo-tęcza, znak zboczeńca", „Tu jest Polska nie Bruksela, tu się zboczeń nie popiera”, „Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa”, czy znanym już znacznie wcześniej „Zakazem pedałowania”.

Całe to zamieszanie spowodowane jest ponoć ilością kolorów znajdujących się na warszawskiej Tęczy. Zamiast znanych ze szkolnego elementarza siedmiu, jest ich tylko sześć. A sześć, jak wiadomo, to zła liczba. Taka niepozorna tęcza składająca się wyłącznie z sześciu barw to symbol Ruchu LGBT (zrzeszającego lesbijki, gejów, osoby bi - i transseksualne). Wbrew zapewnieniom Julity Wójcik, projektantki nieszczęsnej instalacji, nie jest ona jednak żadnym symbolem politycznym. Jak dowiedziałem się z rysunku dla przedszkolaków, sprawcą utożsamiania warszawskiej Tęczy z homoseksualizmem i genderyzmem jest brak na owej tęczy koloru indygo. Do normalności brakuje jej tylko indygo!

Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, aż Tęcza znów stanie w słusznych i moralnych płomieniach niepodległej Polski. Na tym przecież polega fanatyzm narodowców, którzy pod płaszczem wyższej ideologii mają pretekst do zwykłego chuligaństwa. W tym konkretnym przypadku jest to walka z krwiożerczymi zombie-gejami, którzy pożerają ich biedne rodziny, a oni, prawdziwi Polacy, tylko się przed nimi bronią. Taka, niestety, jest polska mentalność nienawiści. Jej cel, choćby pozbawiony sensu i logiki, zawsze się znajdzie. I to właśnie na tym niestabilnym od wieków fundamencie wyrasta dziś młode, kuszące swą prostotą pokolenie „patriotów”. A dlaczego takie kuszące? Otóż, cała ta ideologia to po prostu zwykła nienawiść. I tyle. Bez żadnych górnolotnych przemyśleń. Krótko a zwięźle: nienawidź!

/pliki/zdjecia/tec2.jpgMy, polska młodzież, dorastamy pośród tej równie polskiej mentalności, która z biegiem czasu wrasta też w naszą podświadomość. Zewsząd jesteśmy bombardowani emanującą nienawiścią. Polityka, sąsiedzi, Żydzi, geje, Niemcy, Smoleńsk, Putin i cała ta reszta, o której dowiemy się z rozmowy dwóch starszych panów w autobusie. Nie ma tygodnia, żeby stacje telewizyjne nie trąbiły o kolejnych aferach i kłótniach w Sejmie, o zaginionych pieniądzach z Unii, o wraku tupolewa, który już na pewno został oczyszczony z trotylu, o kolejnym marszach, By Żyło Się Lepiej. Do tego jeszcze sąsiad kupił – a raczej ukradł – nowego mercedesa, Żydzi wrócą po swoje kamienice, geje dobiorą się do naszych tyłków, a na końcu przyjdzie Putin i wszystko będzie po staremu.

Chciałbym też mocno wierzyć w to, że to polski Kościół jest ostatnią oazą spokoju w tym kraju. Ale tak nie jest. Sama sprawa lewackiej ideologii gender i wiecznie złego homoseksualizmu, o pedofilii już nie wspominając, stawia księży pod wojenną ścianą. Ze swoich niedzielnych ambon, gdy w kościele mamy okazję oglądać wiejski pokaz mody, umiejętnie podsycają ogień płonącej na Placu Zbawiciela Tęczy. Ukazują się w roli mediatorów pomiędzy Bogiem a ludzkością, wierząc w błękitną linię Toruń-Niebo, przez którą Bóg mówi: nienawidź zwyrodnialców! Razem z narodowcami chcą pozbawiać ludzi zwykłego szczęścia, mówiąc, że to niegodne, nienormalne, ohydne. Tylko kto ustalił, co jest normalne? Też oni? Naprawdę? Przecież to gorsze niż nazizm. Nawet jeżeli homoseksualizm, czy ten cały genderyzm, jest chorobą, to dlaczego dopuszczają do szykanowania chorych? Czemu nie przerzucą się na ludzi z Zespołem Downa?

Cała ich nienawiść zamknięta jest w kilku niepozornych hasłach – patriotyzmie, religii, moralności. W hasłach, które są tylko pustymi sloganami, usprawiedliwieniem dla prawdziwej nienawiści i agresji. Powiewają na transparentach podczas zamieszek, są używane przez polityków, którzy żonglują nimi dla uzyskania poparcia. /pliki/zdjecia/tec3.jpgSłużą tylko temu, by ludzie kierowani nienawiścią, która wynika z ich kompleksów, poczucia mniejszości, małostkowości czy zazdrości, mogli ingerować w cudzą wolność, w cudze poczucie szczęścia. To jest właśnie polska mentalność, która kształtowała się od setek lat, poczynając na szlachcie, idąc przez zabory, powstania, wojny, komunę, a na współczesnej wojnie o gender i tupolewa kończąc.

Przepraszam, ale dalej nie mogę. Serce mnie już boli, pisząc o polskiej nienawiści. Chyba udzielił mi się ten beznadziejny nastrój, który towarzyszy naszemu wspaniałemu krajowi od zarania dziejów. Ale wiecie co? Mimo wszystko nie zamieniłbym go na żaden inny. Uwielbiam żyć w krainie, w której głupota nie zna granic, a mentalność ludzi sięga absurdu. Dlaczego? Chyba z przyzwyczajenia. Jednak na koniec mam dla Was radę – dajcie wszystkim święty spokój!

Grafika:

Oceń tekst
  • Średnia ocen 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 3.5 /101 wszystkich

Komentarze [17]

~szachter
2015-01-26 19:52

Kiedyś czerwone flagi ZSRR a teraz tęczowe flagi homo-propagandy.

~Ulysses
2014-05-13 17:26

@Bergi_vel_Bergmann
W sumie to już nie ma sensu, bo artykuł stracił popularność :(

Tak swoją drogą, to przekonaliście mnie do zmiany moich “lewackich” poglądów (których raczej nie miałem) i do tego, że za wszelką cenę trzeba ślepo bronić tych nowo pozyskanych.

~Bergi_vel_Bergmann
2014-05-13 15:40

@znawco
mój drogi, gdzie widzisz w komentarzach rzeczoną nienawiść i “polactwo”?
btw, komenatarz Uselessie dałeś wybitnie prowokacyjny, tutaj masz ode mnie brawka za inwencję :3

~znawca
2014-05-13 13:26

może znając osobiście autora a może go nie znając wiem że ten tekst to niezła prowokacja. po prostu autor się wami zabawił i pokazał coś więcej niż swoje niezbyt wyrafinowane stwierdzenia. i mu się udało.

~TAK
2014-05-12 00:38

“cała ta ideologia to po prostu zwykła nienawiść”

“Na tym przecież polega fanatyzm narodowców, którzy pod płaszczem wyższej ideologii mają pretekst do zwykłego chuligaństwa.”

AHA, DZIĘKI ZA INFO :*

~Ulysses
2014-05-12 00:11

UWAGA!

Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni po przeczytaniu mojego tekstu. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać ani szykanować. Nie uważam się za specjalistę w dziedzinie polskości, za człowieka stojącego ponad innymi czy w ogóle za autorytet w czymkolwiek. Wręcz przeciwnie, uważam się za wielkiego idiotę, bez żadnego sarkazmu. Przepraszam również za swoją historyczną niewiedzę (mimo iż nie za bardzo wiem, gdzie się nią w powyższym tekście wykazałem). Jeśli zaś chodzi o księży, których opisałem, to jest to oczywiście niewielki procent wszystkich duchownych. Natomiast co do homoseksualizmu: nie jestem “homoseksualistą”, toleruję to, ale w pewnych granicach, które to nie pozwalają mi kogoś wyzywać czy piętnować. Bronić mogę jedynie stereotypów, jakich użyłem w tekście, ponieważ cały czas uważam je za słuszne.

Z poważaniem,
Ulysses

~Ulysses
2014-05-11 23:21

@Sennacheryb
Cóż, morda jak to morda, ciężko ją zmienić.

@Partyzant
No dobrze ;(

~Sennacheryb
2014-05-11 23:12

Ulysses, spójrz tylko na siebie – typowo aryjska uroda.

~fimi
2014-05-11 22:50

to zabawne ze w komentarzach pod tekstem o polskiej mentalnosci (ktora niezle opisales) przejawia sie ona w calej okazalosci

~Partyzant
2014-05-11 22:44

Autorze nie pisz już nic. Prosze grzecznie. Zrobisz wtedy całej zdrowej reszcie narodu Polskiego wielką przysługę.

~Wrona
2014-05-11 22:34

Polecam się pochylić, rozpędzić i uderzyć w najbliższą ścianę. Skoro jesteś taką jednostką wybitną “ą ę” a Polacy to zwykły motłoch to szerokiej drogi do ruska albo niemiaszka. Z resztą sam sobie strzeliłeś w stopę bo jedną z cech “polaczkowania” jest narzekanie :* Lepiej weź się też za naukę historii bo widzę solidny brak myślenia.

~XYZ
2014-05-11 22:27

Jednak do owego mordowania ludzi w obozach nie doprowadziło nic innego jak właśnie między innymi ględzenie pewnego wyrachowanego pana z charakterystycznym wąsikiem pod nosem.

~Ulysses
2014-05-11 22:24

@Saladyn
Nie chodzi mi o mordowanie w obozach, wyjaśniłem to kilka postów niżej. Idąc twoim tokiem rozumowania, mogę powiedzieć:

Mordy innowierców, pogan, “czarownic”, rzezie waldensów, husytów, katarów, hugenotów, krucjaty dziecięce – tak samo jak i nazizm były w przeszłości.

~Saladyn
2014-05-11 21:44

Ulysses, mordowanie ludzi w obozach koncentracyjnych a ględzenie księdza to jednak całkiem spora różnica, nieprawdaż?

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Snotra 47snotra
Lola 37lola
Rita 35rita
Lucy 33lucy
Yazoo 22yazoo

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry