Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Ignorantka czy świadoma prowokatorka?   

Dodano 2012-06-10, w dziale felietony - archiwum

Okres II wojny światowej i powojennych losów naszego kraju to czuły punkt każdego Polaka. Nic nie denerwuje i nie oburza nas tak bardzo, jak mylenie faktów i oskarżanie nas o kolaborację z nazistami, antysemityzm itd. Nic więc dziwnego, że ostatnia wpadka prezydenta Baracka Obamy ("polskie obozy śmierci") wywołała międzynarodowy skandal. Jednak prezydent USA do błędu się przyznał i we właściwy dyplomacie sposób przeprosił. Nie wszyscy Amerykanie uważają jednak, że miał za co przepraszać. Jedną z takich właśnie osób jest dziennikarka kilku bardzo poczytnych za oceanem gazet, Debbie Schlussel.

/pliki/zdjecia/debbie.jpg

Otóż Debbie – publikująca w "New York Post", "Washington Times" i "Wall Street Journal" - stwierdziła, że prezydent Obama wyraził się w sposób jak najbardziej poprawny, a roszczenia Polaków dotyczące sprostowania użytego przez niego określenia "polish death camps" (polskie obozy śmierci), są co najmniej śmieszne i tak naprawdę żenujące. Schlussel twierdzi dalej, że Polacy to naziści, którzy podczas II wojny światowej wymordowali miliony Żydów. Na tym jej oskarżenia kierowane pod naszym adresem się bynajmniej nie kończą. Otóż podobno sami, z własnej, nieprzymuszonej woli pozwoliliśmy Niemcom na okupację naszego państwa i utrzymywaliśmy wraz z nimi obozy koncentracyjne. Oberwało się też naszemu premierowi Donaldowi Tuskowi: "ktoś musi przypomnieć panu Tuskowi, że jego ludzie tam byli i pomagali nazistom w masowym mordzie co najmniej połowy z sześciu milionów Żydów, którzy zginęli w Holocauście. Jesteś "poszkodowany" przez to, że ktoś nazwał nazistowskie obozy polskimi? A gdzie byli wtedy Polacy?" No tak, ale już ani słowa o tym, że w tych "polskich obozach" i podczas całej II wojny światowej największe straty w ludności cywilnej ponieśliśmy właśnie my. No ale skoro jesteśmy aż tak zwyrodniali, to zapewne zabijać własnych rodaków też wówczas potrafiliśmy.

Wojnę amerykańskiej dziennikarce wypowiedzieli natychmiast internauci. Na różnych stronach internetowych pojawiły się fotomontaże, na których twarz Hitlera podmieniano najczęściej na twarz Schlussel. Od kilku dni zablokowane jest również jej konto na Facebooku. A wszystko dlatego, że dotknięci słowami Amerykanki internauci zasypali jej skrzynkę odbiorczą milionami wiadomości i linków do stron poświęconych Polakom "sprawiedliwym wśród narodów świata". Zainicjowano również akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o jej ukaranie bądź wydalenie z pracy za brak profesjonalizmu i podżeganie do nienawiści. Wniosek ten zostanie przesłany do szefów wszystkich wydawnictw za oceanem, dla których ona pracuje.

Nikt nie zaprzeczy, że wśród Polaków byli kolaboranci, zdrajcy, antysemici. Było ich jednak niewielu w porównaniu z wieloma tak wspaniałymi ludźmi, jak choćby Irena Sendlerowa, którzy poświęcili życie dla ratowania innych. Trzeba być prawdziwym ignorantem, żeby twierdzić, że II wojna światowa nam się należała.

Grafika:

Oceń tekst
  • Średnia ocen 5.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 5.1 /15 wszystkich

Komentarze [1]

~G. Orwell
2012-06-10 22:05

“ktoś musi przypomnieć panu Tuskowi, że jego ludzie tam byli i pomagali nazistom w masowym mordzie co najmniej połowy z sześciu milionów Żydów”
No tu trochę racji miała kobieta.

  • 1

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Yazoo 33yazoo
Mitter 27mitter
Lou 10lou

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry