Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Kolędowanie dla bliźniego   

Dodano 2011-01-03, w dziale wieści z miasta - archiwum

Wielkimi krokami zbliża się cykl trzech, organizowanych z wielkim rozmachem, imprez charytatywnych. Po raz kolejny tarnobrzeżanie będą mogli wspomóc potrzebujących mieszkańców swojego miasta. „Kolędowanie dla bliźniego” to czwarta już w najnowszej historii miasta impreza tego typu. Poprzednimi odsłonami niesienia pomocy innym były jasełka w 2009 roku, „Niedziela Palmowa dla Bliźniego” oraz „Misterium Męki Pańskiej”.

/pliki/zdjecia/1250_1.jpg

Podczas tych trzech wspomnianych powyżej imprez zbierano pieniądze dla potrzebujących, niepełnosprawnych dzieci. Dzięki organizatorom (takim jak choćby ksiądz Dariusz Hamera) oraz hojności tarnobrzeżan udało się wówczas zgromadzić znaczne środki finansowe i w konsekwencji skutecznie pomóc kilku dzieciakom. Nie inaczej ma być i tym razem. W tym roku organizatorzy zamierzają zebrać pieniądze na rzecz kolejnej dwójki niepełnosprawnych dzieci: Michała Czajki i Mikołaja Wojasa oraz pani Anety Dul - 33 letniej matki dwójki małych dzieci, która walczy z chorobą nowotworową. Jak zapowiada ksiądz Hamera, będzie to bez wątpienia największa tego typu impreza w Tarnobrzegu. Warto tu także wspomnieć, że przygotowania do niej trwają już od kilku miesięcy.

Wszystko zacznie się 6 stycznia. W kościele pod wezwaniem MBNP na Serbinowie zostaną wystawione wielkie, tarnobrzeskie jasełka. Na scenie pojawi się około 180 aktorów, którzy już od miesiąca przygotowują spektakl. To fantastyczne, że aż tylu ludzi dobrej woli zdecydowało się włączyć w tę piękną akcję. Będą to prawdopodobnie najpiękniejsze jasełka w historii naszego miasta. Do akcji włączyły się: Zespół Szkół Specjalnych, Zespół Kolegiów Nauczycielskich, Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy, Szkoła Podstawowa nr 10, Przedszkole nr 12, Przedszkole nr 17, Ochronka św. Józefa, Stowarzyszenie Amazonek, Stowarzyszenie Faustinum, Parafie Tarnobrzeskie, Caritas oraz Studio Tańca i Ruchu Fram. Patronat nad tą imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzega, a patronat medialny: Miejska Telewizja Tarnobrzeg, Radio Leliwa, Gość Niedzielny, Tygodnik Nadwiślański, Echo Dnia oraz Sztafeta. Obsługę techniczną oraz oprawę muzyczną zapewnią firma Czak-Musik oraz Studio Pro-Media. Ten sam spektakl zostanie wystawiony również 9 stycznia w kościele pod wezwaniem św. Barbary w Tarnobrzegu.

Wielki finał akcji odbędzie się 30 stycznia w hali tarnobrzeskiego OSiR-u. Organizatorom finału udało się zapewnić nie lada gratkę. Do wspólnego kolędowania z mieszkańcami naszego miasta zaproszeni zostali bowiem bracia Golcowie, którzy zaproszenie przyjęli. Z informacji przekazanych przez organizatorów wiem także, że podczas tej imprezy można będzie wylicytować specjalne zaproszenie na wspólną kolację z Golcami.

Dotychczasowe imprezy pokazały, że mieszkańcy Tarnobrzega to ludzie wielkiego serca, którzy gotowi są nieść pomoc innym, dlatego organizatorzy tego wydarzenia kulturalnego mają nadzieję, ze nie inaczej będzie i tym razem. W czasie całej akcji wolontariusze będą zbierać do puszek pieniądze, które w całości - podobnie jak po poprzednich imprezach - zostaną przekazane na rzecz pomocy wspomnianym powyżej osobom. Kto wie, może jednak i tym razem hojność mieszkańców naszego miasta okaże się na tyle wielka, że uda się pomóc nie tylko tym trzem wspomnianym powyżej osobom? Pokażmy wspólnie, że tarnobrzeżanie nie są obojętni na ludzką krzywdę.

Grafika: własność organizatorów imprezy

Oceń tekst
  • Średnia ocen 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 4.5 /17 wszystkich

Komentarze [0]

Jeszcze nikt nie skomentował. Chcesz być pierwszy?

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na żyrafę (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Yazoo 30yazoo
Mitter 24mitter
Wolfy 16wolfy
Iris 9iris

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry