Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Mój ranking seriali na jesienne wieczory   

Dodano 2019-10-20, w dziale inne - archiwum

Nadeszła jesień! Dni stają się coraz krótsze, a wieczory coraz dłuższe. Na dworze zimno, ponuro i dżdżysto, co zdecydowanie zniechęca do opuszczania domu, a zatem to idealny wręcz czas na oddanie się zarówno swoim pasjom jak i szeroko rozumianej sztuce. To też naprawdę dobry czas, by sięgnąć po ciekawą książkę lub obejrzeć sobie intrygujący film lub serial. Ja chciałabym wam w tym jakoś pomóc, dlatego postanowiłam pokazać wam swój ranking 5 seriali, które obejrzałam w ostatnim czasie i uważam, że warte są poświecenia im czasu.

/pliki/zdjecia/net1 (1).jpgNa miejscu 5 umieściłam serial "Teen Wolf". To typowo młodzieżowy serial osadzony w klimacie komediodramatu i horroru. Opowiada on historię nastolatka ugryzionego przez wilkołaka, który odkrywa, iż posiadł nadnaturalne umiejętności oraz o jego przyjaciołach, z którymi przeżywa niesamowite przygody. Zalety tej produkcji to przede wszystkim dynamiczna akcja, z licznymi zaskakującymi zwrotami. Jeśli więc lubicie mroczne klimaty, wilkołaki i inne podobne im stworzenia, to może być dla was idealna pozycja.

Miejsce czwarte w moim rankingu przyznałam serialowi "Lucyfer" . To serial kryminalny z nutką fantasy. Fabuła trochę przewidywalna, ale nudzić się nie sposób. Lucyfer Morningstar zaczyna być znudzony władaniem piekłem, udaje się więc na Ziemię, a konkretnie do Los Angeles, gdzie zostaje właścicielem luksusowego nocnego klubu. Gdy jednak w jego klubie dochodzi do zabójstwa znanej gwiazdy filmu, postanawia użyć swych nadprzyrodzonych mocy, by pomóc w schwytaniu mordercy. Zajecie to tak go wciąga, że rozpoczyna pracę w policji…. Jeśli lubicie dynamiczne, wciągające seriale z tajemnicą w tle, to "Lucyfer" jest dla was !

Trzecie miejsce w moim rankingu zajął serial „Stranger Things”, który zawiera elementy horroru, science-fiction i dramatu. Fabuła zaczyna się od zaginięcia w pewnym miasteczku nastolatka, co zapoczątkowuje serię niezwykłych i bardzo niebezpiecznych wydarzeń. Policja nie jest jednak w stanie ani wyjaśnić tego zniknięcia, ani zapobiec niezwykłym wydarzeniom, dlatego przyjaciele chłopca próbują to zrobić na własną rękę, przeżywając przy tek okazji niesamowite i niebezpieczne przygody. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników seriali młodzieżowych.

Serial "The 100" umieściłam na swojej liście na miejscu drugim. Jeśli lubicie science-fiction to absolutnie coś dla was! Serial opowiada niezwykłą historię po wojnie nuklearnej na Ziemi. Cywilizacja zostaje oczywiście prawie doszczętnie zniszczona, a ludzie, którym udaje się ten kataklizm przeżyć, zmuszeni są wyemigrować w kosmos. Niestety, na tzw. "Arce" zaczyna brakować tlenu. /pliki/zdjecia/net2 (1).jpgZapada decyzja o wysłaniu na Ziemię grupy zwiadowców, w celu ponownej kolonizacji. Jeśli chcecie przekonać się, czym im się to udało i co zastali na naszej planecie, to musicie obejrzeć sobie ten serial.

I tak przyszedł czas na miejsce pierwsze. Według mnie miejsce to bezapelacyjnie należy się hiszpańskiemu serialowi sensacyjnemu, osadzonemu w klimacie thrillera, pod tytułem ,,Dom z Papieru”, który opowiada o grupie sprytnych przestępców i ich próbie ograbienia narodowej mennicy. Przyznam, że zakochałam się w tym serialu już od pierwszego odcinka. Akcja jest bardzo dynamiczna i nieustannie utrzymuje widza w napięciu, a kreacje bohaterów są bardzo realistyczne i prawdziwe. Krótko mówiąc to jeden z najlepszych seriali, jakie kiedykolwiek widziałam. Gorąco go polecam!

Grafika:

Oceń tekst
  • Średnia ocen 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 3.5 /20 wszystkich

Komentarze [0]

Jeszcze nikt nie skomentował. Chcesz być pierwszy?

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na żyrafę (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Yazoo 33yazoo
Mitter 29mitter
Iris 12iris

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry