Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Najlepsze rzeczy w życiu są za darmo   

Dodano 2017-06-15, w dziale felietony - archiwum

Jestem pewny, że każdy z nas choć raz w życiu znalazł się w sytuacji, kiedy nie miał co robić, bo brakowało mu pieniędzy. Czy pieniądze są faktycznie aż tak niezbędne, żeby cieszyć się życiem? A można da się to jednak zrobić, bez potrzeby kupowania sobie życia? To prawda, że pieniądze dają nam poczucie bezpieczeństwa i zapewniają w życiu pewien komfort, ale wielu już przekonało się, że można być bogatym, a mimo to nieszczęśliwym.

/pliki/zdjecia/za1_0.jpgNiezaprzeczalnym faktem jest, że niemożliwe jest kupienie sobie w życiu rzeczy, które chyba większość z nas ceni sobie najbardziej. No bo czy można kupić sobie miłość, przyjaźń bądź zdrowie? Czy można w taki materialny sposób zmusić lub zachęcić kogoś, by poczuł do nas coś, czego nie czuje lub nas zaakceptował. A co powiecie o dążeniu do bycia szczęśliwym? Co prawda szczęście to kwestia indywidualna, ale przecież życie bez niego nie miałoby sensu.

Ja uważam, że najlepsze rzeczy w życiu są właśnie za darmo. Jedną z nich jest otaczająca nas natura. Świeże powietrze, las i powolny spacer. Czego chcieć więcej? Jeśli ktoś nie lubi lasu, zawsze może być to też park. Spacerując można zebrać myśli, spokojnie zastanowić się nad tym i owym, uspokoić się. Warto pomyśleć też o spacerach grupowych. To fantastyczna idea. Takie spacery ze znajomymi nic nie kosztują, a dają szansę na rozmowę o wielu nurtujących nas sprawach. Wystarczy trochę inicjatywy i chęci.

A co powiecie o ciepłych, przyjaznych gestach? Uśmiechy, przytulenia, pocałunki również nic nie kosztują a sprawiają, że ludzie dookoła nas poczują się szczęśliwsi. Niektórym zapewne trudno w to uwierzyć, ale serdeczny i szczery uśmiech, czy też przytulanie potrafi sprawić, że i my od razu poczujemy się o wiele lepiej. Wiadomo, że każdy człowiek jest inny, ale nawet największym twardzielom nie zaszkodzi odrobina czułości.

Za żadne pieniądze nie da się również kupić rodziny. Rodzina to fundament naszego życia. Warto o nią dbać. Spotkania rodzinne niekoniecznie muszą być udręką. Wystarczy odrobina tolerancji i zrozumienia dla odmienności oraz ociupina czułości i chęci do nawiązywania rozmów z najbliższymi! Każde takie spotkanie jest w stanie dać nam masę pozytywnej energii. Poza bezpośrednimi spotkaniami w rodzinnym gronie, zawsze możemy wykonać również kilka telefonów do najbliższych, pytając ich o samopoczucie, zmiany w ich życiu itd. Pamięć o innych sprawia, że nie tylko my poczujemy się lepiej, ale i nasi najbliżsi będą szczęśliwi. Oczywiście ci, o których z życzliwością i troską pomyślimy.

/pliki/zdjecia/za2.jpgWarto pomyśleć również o naszej „przybranej rodzinie”, czyli przyjaciołach. W ich gronie zawsze powinno nam być wesoło. Wspólne wypady to w końcu wspaniała rozrywka i odskocznia od szarej codzienności. Przebywanie z przyjaciółmi nie wymaga pieniędzy (chociaż wspólne zjedzenia kebaba brzmi kusząco). No ale przecież zawsze można zrobić z nimi coś ciekawego, co nic nie kosztuje. Zawsze ktoś z naszej paczki wpadnie na jakiś mniej lub bardziej szalony pomysł i nie będziemy się nudzić. Posiadanie przyjaciół to wartość sama w sobie, o którą warto dbać.

Pieniądze naprawdę nie są w życiu najważniejsze. Jeśli zgodzimy się z tym, że są w życiu większe wartości niż pieniądze, to wtedy pieniądze staną się tylko dla nas środkiem a nie celem samym w sobie. Od nas wyłącznie zależy, do czego będziemy dążyć i jaka będzie nasza hierarchia wartości. I co teraz wybierzecie, pogoń za luksusem, czy też docenienie prawdziwych wartości w życiu, które może mieć każdy z nas, choć są bezcenne?

Grafika:

Oceń tekst
  • Średnia ocen 3.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 3.9 /28 wszystkich

Komentarze [2]

~pan Nauczyciel
2017-06-18 14:50

@witeq Nie mogę się z Tobą zgodzić – gdzie argumenty poparte lekturami z gwiazdką?

witeq
2017-06-17 19:49

Polecam autora, wzorowa rozprawka problemowa ;)

  • 1

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na żyrafę (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Yazoo 33yazoo
Mitter 27mitter
Lou 10lou

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry