Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Falko

J. polski / Historia / WOS

Falko

Ilość artykułów: 14

Ani spodni, ani serka

Ani spodni, ani serka

Co łączy wesele i pudelka? Nie, nie biel ślubnej sukni i puszystego futra. Nie burza loków, zarówno ta na ciele futrzaka, jak i ta na równie kiczowato wyglądającej tego dnia pannie młodej. To menu. Proszę jednak nie myśleć, że zwyczajem naszych skośnookich przyjaciół mamy zjeść pudelka. Nie, dzisiaj to Pudelek serwuje nam. Podaje potrawy iście weselne, pojawiające się znikąd, niezbyt smaczne, ale po ich konsumpcji, wprawiające w tyle kompleksów, że gdyby były one brane przez większość lokatorów ziemskiego globu zupełnie na poważnie, to nasza populacja zmniejszyłaby się samoistnie co najmniej o połowę.

1Falko 2012-10-05

Moda na Jezusa

Moda na Jezusa

Jezus w koronie ze steków. Jezus z wąsem Stalina i w mundurze SS. Jezus błogosławiący prostytutki i ten z pizzą zamiast chleba spożytego w wieczerniku. Jezus obżerający się frytkami, otoczony kręgiem dziecięcych półtuszy made in McDonald's. Jezus przyłapany na gorących igraszkach z mężczyzną, ale też ten umiejący zabawić się w samotności. Jezus w sosie własnym? Zdaje się, że zdradzony przez niewiernego Judasza brunet stał się dziś kolejną ikoną świata popkultury. I co gorsza - jak każdej inna gwieździe, która poczuła jego smak - nie spieszy mu się za bardzo, aby go opuścić...

4Falko 2012-06-26

Bez tytułu

Bez tytułu

Nareszcie. Po ciągnącej się w nieskończoność walce z niespotykanym nigdzie indziej w aż tak wysokim stopniu lenistwie, popełniłem coś, czego robić raczej nie lubię. Bez ponagleń ze strony prowadzącego pismo, za to z nałogowo powtarzanym w tle „Sacrifice” Björk, kubkiem gorącej herbaty i nie dającymi mi wytchnienia znajomymi, dla których konferencje na jednym z internetowych komunikatorów stały się nieodzowną składową ciepłych, majowych wieczorów. Tak naprawdę, to nadal nie wiem, czym mam zapełnić tę wypełnioną tysiącami małych, bielusieńkich pikseli wirtualną kartkę papieru.

0Falko 2012-05-26

Łyżka miodu w beczce dziegciu

Łyżka miodu w beczce dziegciu

Jako wzorowa bizneswoman i urodzona szowmenka, wiedziała, kiedy powrócić do gry. Pompatyczne hymny stworzone przez jej największą obecnie rywalkę - pannę Gagę - dziwnym trafem nie trafiły na szczyty list przebojów. Antidotum na powyższą karykaturę - Adele - również radzi sobie w rankingach coraz słabiej. A inne gwiazdy? Jak szybko i spektakularnie się pojawiają, tak równie szybko zastępowane są lepszymi wersjami. Stara wyjadaczka, Madonna, przez niemalże 30 lat swojej kariery, nauczyła się, jak radzić sobie w podobnych sytuacjach, a jej nowy album to prawdziwy narkotyk…

6Falko 2012-04-15

Polaków Kompromitacja Permanentna

Polaków Kompromitacja Permanentna

Amerykanie nieustannie starają się walczyć o choć minimalne odchudzenie swojego społeczeństwa, Grecy muszą stawić czoła szalejącemu w ich kraju kryzysowi, a Indie nie mogą poradzić sobie z coraz to większym współczynnikiem zaludnienia. Dzisiaj każde państwo posiada coś, z czym zmaga się w pocie czoła większość jego obywateli. Polacy wyjątku tutaj nie stanowią. My mamy Polskie Koleje Państwowe.

9Falko 2012-03-24

Kościół nie jest sklepikiem!

Kościół nie jest sklepikiem!

Pewnego dnia, gdy na jakiejś lekcji rozpętała się dyskusja o Kościele i polityce, która zdawała się nie mieć końca – jak to zwykle w klasie humanistycznej bywa - postanowiliśmy zapytać o zdanie kogoś, kto reprezentuje stanowisko Kościoła i na pewno ma wiele ciekawego do powiedzenia w tej materii. Zwróciliśmy się więc do naszego katechety, który bez wahania zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań, które według nas intrygują bardzo wielu młodych ludzi.

8FalkoVillemo 2012-03-09

Muzyczny „danse macabre”

Muzyczny „danse macabre”

Jako szczęśliwemu właścicielowi wysłużonego latami „posługi” iPoda z niesamowicie wytartą obudową z anodyzowanego aluminium i jedną działającą słuchawką, dobrze było usłyszeć, że firma geniusza z Doliny Krzemowej nareszcie przestała grupować nasz kraj z nacjami Afryki Środkowej. Nareszcie bowiem zezwoliła, bez zbędnego wychodzenia z domu (ruch jest przecież passé!), na cieszenie się w ciągu kilku chwil najświeższymi premierami ze świata muzyki i filmu…

4Falko 2012-02-22

Ramona Rey: wersja trzecia

Ramona Rey: wersja trzecia

W czasie, gdy zmieniająca swój wizerunek, coraz bardziej „alternatywna” Lady Gaga podsycała zainteresowanie popowego audytorium rzekomym „albumem dekady”, a przynudzająca Adele, grana była nieustannie w każdej z szanujących się rozgłośni radiowych, gdzieś daleko, w zapomnianym kraju nad Wisłą, otoczony całkowitą ciszą i spokojem letniego poranka, dopieszczał swój projekt jeden z najciekawszych duetów dzisiejszej popowej sceny muzycznej…

3Falko 2012-01-13

Ona nie ma gorącej d…

Ona nie ma gorącej d…

Natolin, mała, nic nieznacząca wioska na północny zachód od Częstochowy. Mieszkańców około pół tysiąca. Istne centrum plotek i zawiści. Tam się urodziłem. Zamknięty w sobie, ukrywając wszystkie zadane mi rany, dzieląc cierpienia i troski jedynie z wypchanym trocinami misiem, z małego chłopca przeszedłem powoli w ciało dorosłego mężczyzny. Ciało. A dusza? Dusza nadal mieszka w zapyziałym, osnutym melancholią Natolinie.

6Falko 2011-12-11

Wystarczy tylko chcieć

Wystarczy tylko chcieć

Dla jednych to przewodniczący SU w „Koperniku”, główny webmaster szkolnego portalu, społecznik z duszą artysty, ale dla wielu innych to po prostu Maciek Ciołek. Zwykły chłopak, który ma też mniej oficjalną, wolną od krążących stereotypów twarz. Jak godzi wszystkie te swoje funkcje i rozliczne działania z nauką? Jakie ma plany na przyszłość i jaki jest tak naprawdę, gdy wybrzmi dzwonek kończący kolejny dzień zajęć?

6FalkoOsprey 2011-11-17

Najaktywniejsi dziennikarze

Snotra 49snotra
Lola 39lola
Rita 36rita
Lucy 34lucy
Yazoo 25yazoo

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry