Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Lola

J. polski / Historia / WOS / J. angielski

fascynuje mnie:
świat
najchętniej czytam:
wszystko, co wpadnie mi w łapki
lubię posłuchać:
wszystkiego co wpadnie mi w ucho, nie lubię się ograniczać
Lola
uwielbiam:
seriale, książki, jazdę konną i wymyślanie unikatowych fryzur
podziwiam:
tych, co walczą o swoje
nienawidzę:
chamstwa

Ilość artykułów: 12

Godne pożegnanie Mystic Falls

Godne pożegnanie Mystic Falls

Po przeczytaniu książki, obejrzeniu filmu czy serialu zawsze pozostaje w nas takie chwilowe uczucie pustki, niedosytu, żalu po rozstaniu z bohaterami, ale i zrozumienia. A przynajmniej dzieje się tak wtedy, gdy dana historia kończy się dobrze albo zgodnie z oczekiwaniem. W minioną sobotę, po ośmiu latach obecności na ekranie, wyemitowany został ostatni (172) odcinek serialu "Pamiętniki wampirów". Jak oceniam ten serial i jego finał?

0Lola 2017-04-11

Jak zgubić te boczki?

Jak zgubić te boczki?

Zima już za nami. Na dworze coraz cieplej, a fakt ten przekłada się automatycznie na to, jak się ubieramy. O tej porze roku większość dziewczyn tradycyjnie rozpoczyna akcję, która za każdym razem przebiega pod tym samym hasłem "schudnąć do wakacji". Są z lekka podłamane, oglądając w lustrze swoje sylwetki, które ich zdaniem przed zimą nie były przecież aż takie złe. Wszyscy wiedzą, że dla nastolatki to poważna sprawa, a poszukiwanie wyjście z sytuacji i pozbycie się tych „boczków” to jak hamletowski dylemat być albo nie być.

0Lola 2017-03-26

Gdybym tylko miała więcej czasu!

Gdybym tylko miała więcej czasu!

Życie toczy się współcześnie w bardzo szybkim tempie. Uważamy powszechnie, że w związku z tym nie mamy już czasu ani dla siebie, ani dla swoich najbliższych czy też znajomych. Nieraz słyszymy od innych ludzi, aby trochę odpuścić, wyluzować, zwolnić, bo przecież życie nam nie ucieknie, ale czy ci nasi doradcy tak naprawdę sami stosują się do tych swoich mądrych rad? Czy faktycznie potrafią zwolnić, usiąść, złapać oddech i wyrównać tętno?

1Lola 2017-03-14

Średniowieczni rycerze w “Koperniku”

Średniowieczni rycerze w “Koperniku”

Gdzie się podziali dziś ci dzielni rycerze w błyszczących zbrojach, którzy zawsze byli gotowi ratować damy z najgorszych nawet opresji i bronić ich honoru? Czy dziewczyny nie marzą już o księciu na białym rumaku, który wyrywałby je z ponurej rzeczywistości i obronił przed złem? Okazuje się, że nie jest tak źle. Ostatnio odwiedzili naszą szkołę dwaj tacy rycerze. Jeden w czarnym jak noc płaszczu z wyszytym na lewej piersi białym krzyżem, a drugi w białym habicie z czerwonym krzyżem.

3LolaSnotra 2017-02-14

Wróciłem - S.H.

Wróciłem - S.H.

Bardzo wielu ludzi na świecie czekało na ten dzień, odliczając minuty do chwili, gdy znów będą mieć okazję obejrzenia na ekranie ekscentrycznego i nieprzewidywalnego Sherlocka Holmesa. I stało się. Pierwszego dnia 2017 roku genialny detektyw wrócił! Po finale 3-ciego sezonu i sukcesie „Upiornej panny młodej”, z kolejnym sezonem ja także wiążę naprawdę wielkie nadzieje, bo to jedna z moich ulubionych serii.

1Lola 2017-01-10

Święta w wiedeńskim stylu

Święta w wiedeńskim stylu

Świąteczna gorączka zaczyna powoli ogarniać i nas. Gdy rozejrzymy się dookoła, dostrzeżemy bez trudu akcenty przypominające nam o zbliżających się świętach. Nawet najbardziej zapominalscy muszą się w końcu zorientować. My, Polacy, zaczynamy myśleć o świętach na początku adwentu, ale świąteczną atmosferę tak na dobrą sprawę wyczuwamy dopiero od szóstego grudnia, czyli od imienin Mikołaja. A co by było, gdybyśmy tak zaczęli świętować już wcześniej?...

0Lola 2016-12-13

Nie dla psa kiełbasa

Nie dla psa kiełbasa

Zbliża się zima, a wraz z nią wiele fundacji i schronisk działających na rzecz zwierząt inicjuje akcje zbierania karmy dla swoich podopiecznych. Wolontariusze uaktywniają się głównie w szkołach, ale nie tylko. Ludzie, którzy zajmują się zwierzętami, wiedzą, czego potrzebują ich pupile i jak należy o te zwierzęta dbać i czym je karmić. Wiele osób, kierując się szlachetnymi pobudkami, nie ma takiej wiedzy, a chcąc jakoś pomóc, dokarmia po kryjomu psy lub koty, wyrządzając im krzywdę.

0Lola 2016-11-19

Waga

Waga

W kącie siedział niepozorny stworek i z wielką starannością składał z drobnych elementów jakieś cudeńko.
- Ej Cosiek, co ty tam znowu psujesz? – odezwała się do niego nieco większa, czerwona istota, podchodząc bliżej.
- Nic Muśku, nie zawracaj sobie tym głowy!

0Lola 2016-11-17

Październik jest i basta....

Październik jest i basta....

Mroczne, zimne, często wietrzne i deszczowe popołudnia nie pomagają nam skupić się na nauce. Wręcz przeciwnie. Ta paskudna pogoda za oknem wpływa jakoś niekorzystnie na nasz nastrój. Stajemy się rozdrażnieni, przygnębieni, zniechęceni i coraz mniej rzeczy sprawia nam radość. Robimy się też jacyś dziwnie ospali, senni i zmęczeni. W wolnym czasie sięgamy za to coraz częściej po tzw. pożeracze czasu. A wtedy minuty zmieniają się w godziny, a popołudnia w wieczory i noce.

1Lola 2016-10-21

Powrót - cz. 2

Powrót - cz. 2

Obróciłam się na pięcie. Już wiedziałam, dokąd chcę pójść. Ruszyłam w stronę, z której przyszłam, ale nie zamierzałam przechodzić obok swojej byłej szkoły, bo to, czego tam doświadczyłam, nadal było zbyt bolesne. Postanowiłam przejść szybko przez główny plac miasta, ale stojący tam pomnik jak zwykle przykuł moją uwagę. Prześladujące mnie od początku małe dziewczynki, pojawiły się tym razem w pobliżu pomnika i widziałam jak blondynka ma zamiar wspiąć się na działo Bartosza, choć koleżanka...

0Lola 2016-10-18

Najaktywniejsi dziennikarze

Hawk 41hawk
Mela 37mela
Saiko 30saiko
Dagome 20dagome
Snotra 19snotra

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2017
Do góry