Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

felietony

fot. thebimsteam.com Nowość Nowość

O gustach się nie dyskutuje

Każdy z nas jest inny. To pewne jak dwa razy dwa cztery. Mamy najróżniejsze upodobania. Są rzeczy, które po prostu uwielbiamy, ale wiemy też dobrze, czego absolutnie nie trawimy. Z reguły mamy na każdy temat swoje zdanie i jesteśmy gotowi bronić go, próbując w rozmowach przekonywać znajomych do naszych racji. Oczywiście nie zawsze. Bywa bowiem niekiedy i tak, że nie jesteśmy w stanie przedstawić im wystarczająco sugestywnych argumentów, by te swoje racje obronić. Wtedy, chcąc jakoś mimo wszystko zachować twarz, sięgamy po sposób, który pozwoli nam tę rozmowę szybko zakończyć.

0 Sammy 2017-11-20

Nowość Wizje przyszłości z przeszłości

Wizje przyszłości z przeszłości

Ludzie od początków swego istnienia na Ziemi byli ciekawi przyszłości. Zastanawiali się, co im przyniesie zarówno ta bliższa, jak i ta bardziej odległa. Snuli różne domysły, próbowali spekulować, jednak ostatecznie nigdy nie mogli być pewni tego, co się naprawdę wydarzy. Dziś chciałbym przybliżyć wam przeróżne wizje przyszłości, jakie powstawały w wyobraźni naszych przodków.

0 Yazoo 2017-11-18

Nowość Wyjątkowość czy przekleństwo?

Wyjątkowość czy przekleństwo?

Jasne włosy, blada, prawie przezroczysta skóra, czerwone lub bladoniebieskie oczy. To ich znak rozpoznawczy - albinosi. Zainspirowana i głęboko poruszona filmem dokumentalnym Martyny Wojciechowskiej, zatytułowanym „Ludzie Duchy”, postanowiłam zgłębić ten temat, by móc teraz opowiedzieć wam o losie tych afrykańskich dzieci, które każdego dnia są narażone na utratę życia lub zdrowia, a wszystko dlatego, że rodacy uznają ich części ciała za magiczne. Uwierzycie, że w XXI wieku nadal urządza się polowania na ludzi i to na dzieci?

0 Mess 2017-11-17

Nowość Dlaczego lubimy się bać?

Dlaczego lubimy się bać?

Może was zaskoczę, ale odkąd pamiętam, lubię te chwile w moim życiu, gdy odczuwam strach, ale tylko taki, który mogę przeżywać w warunkach kontrolowanych. Uwielbiam więc oglądać horrory, czytać creepypasty, a nawet zasypiać przy niepokojących dźwiękach z filmów grozy. Naturalnie przez kolejne dni po zetknięciu z czymś takim czuję niepewność i wzmożoną ostrożności, ale co tam. Ostatnio zacząłem się jednak poważnie zastanawiać, z czego może wynikać ta moja wewnętrzna potrzeba. Czyżby samodzielne dostarczanie sobie takich...

3 Mitter 2017-11-16

Nowość Rozmowa ze starością

Rozmowa ze starością

W sumie ten artykuł powinien nosić inny tytuł, np. "Rozmowa ze Śmiercią", bo my młodzi, którzy mamy te naście lat, patrzymy na starszych prawie wyłącznie przez pryzmat wiecznego snu. Dla nas są to osoby, które praktycznie są już jedną nogą w grobie. Ale wyobraźmy sobie świat za 50 lat. Wtedy to my będziemy po tej stronie, czyli po stronie tych, z których dziś często się naśmiewamy.

0 Skylla 2017-11-13

Nowość Damą być

Damą być

Kobiety są dziś bardzo silne i samowystarczalne. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych ani sytuacji, które by je przerastały. Każda z nich jako mała dziewczynka marzyła jednak o księciu z bajki, który przyjedzie do niej na białym koniu i oczywiście będzie urodziwy, a przy tym niezwykle szarmancki. Marzenia, marzeniami, a rzeczywistość, rzeczywistością. Kiedyś za damy uważano kobiety z zamożnych, arystokratycznych domów, które były dobrze wychowane, ubierały się z gracją i zachowywały się z klasą w każdej, nawet najbardziej zaskakującej...

0 Charlie 2017-11-11

Nowość Szczur pozostanie szczurem

Szczur pozostanie szczurem

Tempo życia jest dziś zabójcze. Piąta, szósta rano, dzwoni budzik. Wstajemy niewyspani i źli z odciśniętą na policzku poduszką. Zaparzamy mocną kawę, bez której ani rusz. Potem toaleta i śniadanie jedzone z reguły w ogromnym pośpiechu. Wbiegamy zadyszani i często spóźnieni do szkoły. I tak przez cały dzień. Nie mamy czasu na jakąś głębszą refleksję. Żyjemy szybko i intensywnie, bo przecież czas to pieniądz, a zarówno tego pierwszego jak i drugiego ciągle nam brakuje. Co tu dużo mówić, chcąc, nie chcąc, angażujemy się w wyścig szczurów.

0 Allurily 2017-11-09

Móc wszystko

Móc wszystko

Gdy jest się małym człowiekiem, to chyba największym pragnieniem na świecie jest bycie dorosłym. Większość małych dziewczynek od najmłodszych lat lubi bawić się w dom, przydzielając sobie poszczególne role: mamy, taty, córki itd. Pod nieobecność rodziców, czym prędzej biegną do ich pokoju, otwierają kasetkę mamy z kosmetykami i "upiększają" swoje buzie wszelkimi znalezionymi tam mazidłami. Obowiązkowym punktem programu jest również spacer po pokoju w najbardziej eleganckich szpilkach mamy, chociaż jest to dość trudne, gdy nie...

0 Ilien 2017-11-04

Pokolenie sieci

Pokolenie sieci

Technologia od zarania dziejów miała ogromny wpływ na jej odbiorców. We współczesnym świecie wcale się to nie zmieniło. Internet i telefony komórkowe są dla nas czymś oczywistym i nieodłącznym. Zdecydowana większość z nas nie wyobraża sobie dziś życia bez tych wynalazków. Mimo wzrastającego zainteresowania nowymi technologiami, coraz głośniej mówi się jednak i o ich negatywnym wpływie na człowieka, a także na jego relacje z innymi. Czy słusznie?

0 Juno 2017-10-25

Nie ograniczaj się!

Nie ograniczaj się!

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy zaczynamy zadawać sobie pytania o cele i priorytety. Nie otrzymujemy ich w pakiecie wraz z chwilą swoich narodzin i musimy je z czasem samodzielnie określić. Nie jest to naturalnie łatwe, bo najpierw powinniśmy dobrze poznać samych siebie. Gdy jednak poznamy swoje ograniczenia, mocne i słabe strony oraz odkryjemy talenty, jakimi los nas obdarował, będziemy już wiedzieli, co w życiu chcemy osiągnąć i do czego tak naprawdę będziemy dążyć.

1 Mess 2017-10-23

Najaktywniejsi dziennikarze

Snotra 28snotra
Morti 25morti
Lola 20lola
Lucy 17lucy
Rita 17rita

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2017
Do góry