Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Stając na czele watahy!

Zmiany, te małe i te troszkę większe, to stały element życia każdego z nas. Wyczekujemy ich często niecierpliwie, choć czasem przychodzą też nieoczekiwanie, radykalnie zmieniając nam plany i zakłócając wewnętrzny spokój. W naszej redakcji zmiany to także nic specjalnego. W trakcie każdego roku szkolnego pojawiają się u nas nowi publicyści, ale zdarza się czasem i tak, że ci, którzy pracują z nami przez kilka miesięcy, przytłoczeni ilością nauki lub innych obowiązków, rezygnują. Raz w roku dochodzi u nas jednak do zmiany kluczowej. W związku z bliskim zakończeniem edukacji w naszej szkole przez koleżanki i kolegów z klas trzecich, spotykamy sie wczesną wiosną w naszym przytulnym, lesserowym akwarium i zastanawiamy się, co będzie dalej z naszą gazetą. Nie inaczej było i tego roku. Snotra, nasza urocza redaktor naczelna, długo się zastanawiała, ale w końcu podjęła decyzję i pewnego poranka oznajmiła naszemu wydawcy, że zdecydowała już, komu zamierza przekazać przywództwo lesserowej ławicy. Jak się niebawem okazało, jej wybór padł na mnie, Mittera, skromnego dziennikarza z 2-letnim stażem.

/pliki/lesser/redakcja/mitter_n.jpgPrzejmując stery naszej gazety, chciałbym podziękować mojej poprzedniczce, która przez ostatnie dwa lata tak ciepło i serdecznie przyjmowała do redakcji każdego z nas, a potem starała się być dla nas źródłem wsparcia i inspiracji, zarażając nas przy tym energią i pasją do pisania. Kierowała redakcją jak na urodzonego przywódcę ławicy przystało. Zawsze jako pierwsza przebijała się przez obce wody, wystawiając swe wątłe ciało na wartkie prądy i ataki różnych drapieżników, dbając nieustannie o zwartość naszej ławicy i bezpieczny dystans między poszczególnymi osobnikami oraz o synchronizację jej sposobu poruszania się. Ławicy młodej, a więc niepokornej, przytłoczonej nadmiarem zadań i wpadającej co i raz w kryzysy twórcze. Chciałbym też podziękować wszystkim pozostałym koleżankom redakcyjnym z klas trzecich za ich trzyletnią, tytaniczną pracę na rzecz naszego pisma oraz za to, że dzięki nim, nasz mały lesserowy świat ciągle istnieje i ma się niezgorzej. Życzę im, aby egzamin maturalny, który nieuchronnie się zbliża, był dla nich pierwszym krokiem na drodze w dorosłość i aby po nim kroczyły tylko tymi ścieżkami, które same sobie obiorą, i które sprawią im najwięcej radości i dadzą największą satysfakcję. Żywię też nadzieję, że w przyszłości przyda im się również to, czego nauczyły się w Lesserze, a my pozostaniemy w ich wspomnieniach na zawsze.

Jako redaktor naczelny będę się starał stwarzać dziennikarzom szanse dalszego rozwijania własnych umiejętności i promowania swoich dokonań. Zmiany na pewno nastąpią, bo mam kilka pomysłów, które powinny poprawić kondycję niektórych, niesłusznie zapomnianych sektorów naszej działalności. Moich kolegów i moje koleżanki z redakcji chciałbym jednak od razu uspokoić, że nie zamierzam robić rewolucji ani zmieniać fundamentalnych zasad funkcjonowania gazety, chciałbym tylko pewne rzeczy usprawnić.

Natomiast naszych wiernych czytelników chciałbym już dziś zapewnić, że nadal będą mogli przeczytać u nas wciągające opowiadania; porywającą poezję; recenzje nagradzanych jak i mocno niszowych filmów, książek i gier; felietony, w których podzielimy się z wami naszymi wątpliwościami i przemyśleniami na różne istotne tematy oraz teksty informacyjne, dzięki którym będziecie mogli być zawsze na bieżąco z tym, co dzieje się aktualnie na świecie. To dla Was chcemy to robić, a nic nie motywuje nas bardziej niż Wasze komentarze. Zachęcam więc do systematycznego odwiedzania naszej gazety, czytania naszych tekstów, dyskusji z nami, dziennikarzami w komentarzach pod naszymi tekstami oraz oceny efektów naszej pracy.

Jeżeli mielibyście jakiekolwiek sugestie lub zastrzeżenia dotyczące pracy redakcji, proszę o bezpośredni kontakt. Możecie napisać do mnie również wtedy, gdy chcielibyście spróbować swych sił w dziennikarstwie. Wszystkich chętnych do podjęcia współpracy z naszą gazetą już teraz serdecznie zapraszam!

Najaktywniejsi dziennikarze

Yazoo 33yazoo
Mitter 27mitter
Lou 10lou

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry