Rekrutacja RODO

Cezary Kucharski ma zostać Honorowym Obywatelem Tarnobrzega

Na najbliższej sesji Rady Miasta Tarnobrzega, która zaplanowana została na 26 kwietnia radni będą głosować nad przyznaniem byłemu znanemu piłkarzowi Cezaremu Kucharskiemu tytułu Honorowego Obywatela Tarnobrzega.

Wniosek o nadanie tego zaszczytnego tytułu byłemu piłkarzowi między innymi Siarki Tarnobrzeg i Legii Warszawa złożył prezydent Norbert Mastalerz.

/pliki/zdjecia/bilde_1.jpgCezary Kucharski ma zostać Honorowym Obywatelem Tarnobrzega

- Czarek Kucharski jest zasłużonym piłkarzem Siarki. Kiedy był u nas na otwarciu nowej trybuny stadionu i podsumowaniu Letniej Akademii Piłkarskiej, młodzi piłkarze byli zapatrzeni w niego i każdy chciał uścisnąć mu dłoń. Dlatego takich ludzi warto wspierać i nagradzać – mówi prezydent Mastalerz.

Cezary Kucharski urodził 17 lutego 1972 w Łukowie na Lubelszczyźnie. Od najmłodszych lat widać było jego wielkie zamiłowanie do piłki nożnej. Każdą wolną chwilę spędzał na boisku, nie opuszczając ani jednego treningu, nawet będąc przeziębionym. Zawodową karierę piłkarską rozpoczął w wieku 17 lat, w 1989 roku w Orlętach Łuków. Już po roku jego talent i ciężką pracę dostrzegł ówczesny trener Siarki Tarnobrzeg – Janusz Gałek, który ściągnął bardzo dobrze zapowiadającego się napastnika do swojej drużyny, która występowała wówczas w drugiej lidze. To właśnie z Kucharskim w składzie Siarka wywalczyła awans do pierwszej ligi w sezonie 92/93 i utrzymała się w niej przez kolejny.

Cezary Kucharski zadebiutował w Siarce 8 sierpnia 1990 roku w meczu z Odrą Wodzisław. "Siarkowcy” wygrali to spotkaniu 4:0. W żółto-zielono-czarnych barwach rozegrał 102 mecze zdobywając 28 goli. Był najskuteczniejszym piłkarzem Siarki na pierwszoligowych boiskach zdobywając 20 goli. Uznany został także za najskuteczniejszego piłkarza Siarki w sezonach 1992/93 i 93/94, mimo że w tym drugim grał tylko jesienią. W 1994 roku Kucharski został wytransferowany do szwajcarskiego FC Aarau. Później grał między innymi w Stomilu Olsztyn, Legii Warszawa oraz Sportingu Gijon. W latach 1996–2002 siedemnastokrotnie wystąpił w reprezentacji narodowej Polski. W 2006 roku, w wieku 34 lat, zakończył karierę sportową i założył agencję doradztwa sportowego, która wspiera talenty sportowe.

Cezary Kucharski od zawsze podkreśla swój związek nie tylko z Siarką Tarnobrzeg, ale i samym miastem. Często odwiedza tu swoich znajomych i rodzinę. W ubiegłym roku patronował Letniej Akademii Piłkarskiej prowadzonej przez Klub Sportowy Siarka, podczas której młodzi miłośnicy piłki nożnej mogli doskonalić swoje umiejętności. Poprzez swoją pasję do piłki nożnej chce zachęcić młode pokolenie do aktywności. Dla najmłodszych piłkarzy jest niekwestionowanym autorytetem.

Cezary Kucharski zawsze był otwarty na problemy innych. Jest też osobą skromną, która na pierwszym miejscu stawia pomoc innym. Dlatego też niewiele osób wie, że Cezary Kucharski zaangażowany był w udzielanie pomocy osobom poszkodowanym przez powódź, jaka w 2010 roku nawiedziła Tarnobrzeg. Chętnie także angażuje się w działalność społeczną i różnego rodzaju akcje. W ostatnich wyborach parlamentarnych mieszkańcy Lubelszczyzny obdarzyli go zaufaniem i wybrali na swojego reprezentanta w Sejmie RP z ramienia Platformy Obywatelskiej.

dnia: 2012-04-13, autor: /PISZ/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj