Rekrutacja RODO

Julia, śpiewająca maturzystka

Przedstawiamy Julię Wójcik, kolejną laureatkę Konkursu "Ośmiu Wspaniałych” w Tarnobrzegu. Dziewczynę o artystycznej duszy, chętnie niosącą pomoc.

Uwielbia śpiewać, na scenie czuje się "jak ryba w wodzie”, kocha pomagać innym i właśnie zdaje egzamin dojrzałości, marząc o studiach medycznych. Taka jest Julia Wójcik z Tarnobrzega.

MATURZYSTKA

/pliki/zdjecia/jul2.jpg Julia Wójcik z Tarnobrzega
Julia Wójcik jest tegoroczną absolwentką Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Maturzystka chodziła do klasy 3 D o profilu biologia – chemia – fizyka i nie zamieniłaby jej na żadną inną. Tekst piszemy w chwili, kiedy Julia jest już po dwóch egzaminach z: języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym. Teraz, jak sama przyznaje, zostają te najważniejsze arkusze, które będą decydować o tym, czy dostanie się na wymarzone studia.

- Plany na studia? Myślę o medycynie, analityce medycznej, inżynierii biomedycznej lub chemii, chcę móc pomagać ludziom - mówi Julia Wójcik.

MUZYCZNIE

Laureatka Konkursu "Ośmiu Wspaniałych” uwielbia śpiewać. - Śpiewam od zawsze. W przedszkolu chodziłam na zajęcia wokalne do Tarnobrzeskiego Domu Kultury i na Studio Tańca i Ruchu FRAM. Przez sześć lat uczyłam się gry na fortepianie, skończyłam szkołę muzyczną. W gimnazjum chodziłam do klasy tanecznej i dzięki temu, że uczył nas pan Darek Chmielowiec, śpiewałam w grupie wokalnej FRAM-u pod kierownictwem Pawła Gosposia. Teraz przez lata liceum uczęszczam na zajęcia prowadzone przez Bożenę Mazur, Warsztat Wokalny "Nowe Brzmienie w Tarnobrzegu - opowiada Julia Wójcik.

Na swoje muzyczne hobby Julia poświęca każdą wolną chwilę. - Moje hobby to muzyka i nie wyobrażam sobie życia bez śpiewania. Miałam przyjemność uczestniczyć w koncercie "Impresje muzyczno-satyryczne”, które odbyły się w Tarnobrzegu w tym roku, a także w wielu przeglądach i konkursach wokalnych - dodaje 19-latka.

/pliki/zdjecia/jul1.jpgLaureatka Konkursu "Ośmiu Wspaniałych”, jak sama przyznaje uwielbia śpiew i scenę
Dodajmy, że w 2013 roku Julia Wójcik zdobyła Grand Prix w konkursie muzycznym XXI Szkolnego Przeglądu Talentów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

KOCHAM POMAGAĆ

Członkini szkolnego chóru, wolontariuszka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Tarnobrzegu, Domu Dziecka w Tarnobrzegu oraz na Oddziale Dziecięcym w tarnobrzeskim Szpitalu Wojewódzkim, uczestniczka wielu akcji charytatywnych - koncerty "Podziel się sercem, podziel się złotówką”, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zbiórki żywności dla potrzebujących oraz zdobywczyni tytułu "Wolontariusz Powiatu Tarnobrzeskiego 2012”. To tylko niektóre dokonania Julii Wójcik.

- To, że zostałam laureatką Konkursu "Ośmiu Wspaniałych” uważam za duży sukces. Do konkursu wytypowała mnie nauczycielka języka polskiego, opiekunka Klubu Ośmiu Wspaniałych, Ewa Wnuk-Powierża. Napisałam autoprezentację, wskazałam, co robię i tak po finałowej rozmowie okazało się, że jestem laureatką z czego nic tylko się cieszę - opowiada maturzystka. - Dodam, że laureatkami zostały również dwie inne uczennice "Kopernika”: Klaudia Chciuk oraz Maria Tarnawska.

Julii życzymy, jak największej liczby maturalnych punktów, wymarzonych studiów i dalszego rozwoju wokalnego talentu.

dnia: 2013-05-11, autor: Grzegorz Lipiec, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj