Rekrutacja RODO

Uczniowie z Niemiec uczyli się w Tarnobrzegu

Przez tydzień dwunastoosobowa grupa uczniów z niemieckiego Ottweiler zwiedzała Tarnobrzeg, Sandomierz i Kraków, a także uczęszczała na wspólne lekcje ze swoimi rówieśnikami z Polski.

To pierwszy przyjazd gości z niemieckiego landu Saara do Tarnobrzega. Teraz do rewizyty będzie się przygotowywać delegacja z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

BUDOWA WSPÓLNEJ EUROPY

/pliki/zdjecia/niem1.jpgWspólne zajęcia edukacyjne grupy uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu oraz gości z Gimnazjum w Ottweiler z Niemiec

Dwunastu uczniów, wraz z dwoma opiekunami z Gimnazjum w Ottweiler w zachodnich Niemczech gościło przez cały miniony tydzień w Tarnobrzegu. Obowiązki gospodarzy pełniło Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. - Nasza współpraca z Gimnazjum w Ottweiler rozpoczęła się już wcześniej. Jednak ze względu na różne przyczyny wizyta Niemców w Tarnobrzegu jest możliwa dopiero teraz - mówi Tomasz Stróż, dyrektor tarnobrzeskiego "Kopernika". Jak podkreśla dyrektor "Kopernika", takie wyjazdy są bardzo pomocne w budowaniu wspólnej Europy. - Młodzież poznaje się wzajemnie, przełamuje bariery językowe, a także te kulturalne. Chyba każdy z nas wie, jak istotna jest nauka języków obcych, a tylko w praktyczny sposób można go szlifować - tłumaczy Tomasz Stróż.

POJECHALI DO KRAKOWA

Goście z Niemiec w trakcie pobytu w naszym regionie nie mogli narzekać na nudę. Oprócz obowiązkowych wspólnych zajęć edukacyjnych, nasi zachodni sąsiedzi zwiedzali Tarnobrzeg, Sandomierz oraz Kraków. Realizacja projektu była możliwa dzięki Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Ze strony tarnobrzeskiego "Kopernika" wizytę przygotowały i realizowały nauczycielki języka niemieckiego: Anna Kiszczak oraz Luiza Gustaw. Delegacja uczniów oraz nauczycieli z tarnobrzeskiego "Kopernika" odwiedzi niemieckie Ottweiler wiosną 2012 roku.

Tomasz Stróż, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu twierdzi, że Wymiany młodzieży, wizyty grup zagranicznych są bardzo ważne, bo pomagają budować nową, wspólną Europę. Młodzi ludzie poznają zwyczaje, kulturę, a także język swoich rówieśników z innego kraju. Uczniowie zawiązują znajomości, które, kto wie, jak mogą zaprocentować w przyszłości. W końcu wszyscy jesteśmy Europejczykami i razem tworzymy wspólną przyszłość.

dnia: 2011-10-22, autor: Grzegorz Lipiec, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj