Rekrutacja RODO

Wyjątkowy "dzień otwarty" w Koperniku

Piątkowy „Dzień otwarty” w tarnobrzeskim Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika przerósł najśmielsze oczekiwania – przybyłych tego dnia – gimnazjalistów.

/pliki/zdjecia/prz1_0.jpg
Różnorodność form edukacyjnych, jakie tego dnia zostały przygotowane dla gimnazjalistów przykuwał uwagę wyrazistością programową. Humorystyczne zajęcia z literatury, obfitujące w konkursy wiedzy polonistycznej, scenki ze znanych, ale nie zawsze lubianych lektur, które zostały zaprezentowane z nowoczesnym rozmachem. Dla miłośników języków obcych, zajęć artystycznych, czekały zajęcia przenoszące ich do Francji, Niemiec czy Anglii. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także „Kacza giełda”, podczas której gimnazjaliści mogli sprawdzić własne umiejętności z przedsiębiorczości.

Zajęcia w szkole, to nie jedyne atrakcje przygotowane dla odwiedzających mury placówki gimnazjalistów, którzy mogli wziąć również udział w koncercie galowym tegorocznego „Przeglądu Talentów”, jaki odbył się w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Na scenie zaprezentowali się soliści, instrumentaliści oraz szkolne zespoły muzyczne. Nie zabrakło także występów teatralnych i tanecznych.

/pliki/zdjecia/prz2_0.jpg
Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu może się poszczycić nie tylko bogatą ofertą przygotowaną specjalnie na dzień otwarty, ale przede wszystkim wysokim poziomem nauczania i przygotowania uczniów do egzaminu dojrzałości. – Różnie możemy traktować rankingi prowadzone przez gazety – wyjaśnił Tomasz Stróż, dyrektor tarnobrzeskiej placówki oświatowej – ale warto podkreślić, że w tegorocznym uplasowaliśmy się na wysokim 15 miejscu wśród liceów na Podkarpaciu, a do rankingu „załapało” się zaledwie 50 placówek oświatowych z naszego województwa.

Prócz wysokiego miejsca w rankingach szkół, tarnobrzeski „Kopernik” może poszczycić się wysoką zdawalnością egzaminu dojrzałości. – Z dumą można mówić o zdawalności matury w naszej szkole – podkreśla Elżbieta Knutelska, zastępca dyrektora. – Szczególnie zwrócę uwagę na matematykę, która wciąż wzbudza pewien niepokój wśród uczniów. W maju ubiegłego roku na ponad 280 maturzystów średni wynik był ponad 81 proc. – dodała.

dnia: 2013-03-25, autor: administrator, źródło: UM Tarnobrzeg
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj