Rekrutacja RODO

Julia Walczyna zdobyła Grand Prix na festiwalu w Gruzji

Julia Walczyna ze Studia Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury odniosła sukces na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki, Tańca i Sztuki dla Osób Niepełnosprawnych „Iveria - Diament” w Gruzji. Wokalistkę nagrodzono Grand Prix w kategorii do lat 18.

/pliki/zdjecia/wal.jpgByła to piąta edycja festiwalu, ze względu na pandemię zorganizowana tym razem w formule online. Podtytuł festiwalu brzmiał „Iveria - Diamentowy Festiwal przeciwko Koronie”. Organizatorzy podkreślili, że wydarzenie zostało zorganizowane w proteście przeciwko sytuacji epidemicznej, by nie hamować rozwoju artystów, promować ich dokonania i mobilizować do dalszej pracy.

W festiwalu uczestniczyli artyści z siedmiu krajów: Gruzji, Ukrainy, Armenii, Rumunii, Azerbejdżanu, Turcji i Polski. Jest to wydarzenie integracyjne, w którym biorą udział niepełnosprawni oraz pełnosprawni artyści.

Konkurs trwał od lipca i miał kilka etapów, podczas których liczyły się głosy oddawane telefonicznie, liczba wyświetleń piosenek na YouTubie oraz głosy międzynarodowego jury.

To nie pierwszy sukces Julii Walczyny na tym festiwalu. W 2018 roku także zdobyła Grand Prix. Wtedy przyjął ją i pobłogosławił patriarcha Gruzji Ilia II, który co roku patronuje festiwalowi. Powiedział wtedy, że w głosie Julii mieszka Bóg.

dnia: 2020-12-29, autor: Wioletta Wojtkowiak, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj