Rekrutacja RODO

Kiełbasa za piosenkę

Czeski, francuski, angielski, niemiecki i rosyjski - to tylko niektóre języki zasłyszane wczoraj w tarnobrzeskim liceum.

Grill za szkołą

Warunkiem zjedzenia apetycznej kiełbasy i zmieniczanej sałatki było odśpiewanie znanych przyśpiewek ludowych w języku niemieckim.

Chcesz kiełbaskę z grilla i ziemniaczaną sałatkę? Zaśpiewaj z nami po niemiecku ludową przyśpiewkę - zachęcała młodzież. W tarnobrzeskim Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych.

Był to pierwszy dzień językowy zorganizowany przez uczniów i filologów. Program kilkugodzinnej zabawy był wyjątkowy i oryginalny. Od wczesnych godzin w jednej z sal językowych odbywał się międzynarodowy festiwal piosenki.- teraz śpiewamy znany przebój Heleny Vondrackovej "Malowany dzban" - mówi Zbigniew Ryba, organizator imprezy. - Słowa piosenki, oczywiście w języku czeskim, wyświetlano na telebimie. Śpiewamy także znane przeboje w języku rosyjskim, niemieckim, angielskim i francuskim.


Wystawa pocztówek w bibliotece

W bibliotece zorganizowano wystawę wakacyjnych pocztówek, przywiezionych z różnych zakątków świata.

Kiedy na szkolnych korytarzach prezentowały się szkolne zespoły muzyczne, śpiewając w językach obcych, w bibliotece zorganizowano wystawę wakacyjnych pocztówek, przywiezionych z różnych zakątków świata. Zorganizowano także dwa quizy krajoznawcze w językach niemieckim i francuskim. Największym powodzeniem cieszył się grill na szkolnym podwórku. Jednak warunkiem zjedzenia apetycznej kiełbasy i ziemniaczanej sałatki było odśpiewanie znanych przyśpiewek ludowych w języku niemieckim.


Karaoke

"Malowany dzban" po czesku, dlaczego nie! Młodzież doskonale odśpiewała znany przebój Heleny Vondrackovej.

Organizatorzy Europejskiego Dnia Języków Obcych chcieli pokazać, że uczyć można się także poprzez zabawę. - Przy okazji pokazujemy kulturę innych krajów, przypominamy najciekawsze zabytki i panujące w tych krajach obyczaje. - dodaje Zbigniew Ryba. - Pocieszające jest to, że uczniów naszej szkoły nie trzeba zachęcać do nauki języków obcych. Świadczyły o tym bardzo dobre wyniki ostatnich matur.
Zbigniew Ryba Zbigniew Ryba, nauczyciel języka niemieckiego: - Uczniów naszej szkoły nie trzeba zachęcać do nauki języków obcych. Świadczą o tym bardzo dobre wyniki ostatnich matur.dnia: 2006-09-27, autor: Klaudia Tajs, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj