Rekrutacja RODO

Młodzi bohaterowie z Tarnobrzega

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz pełniący obowiązki komendanta miejskiego policji w Tarnobrzegu nadkomisarz Marek Pietrykowski podziękowali w środę Nikoli, Kacprowi i Mateuszowi - trójce młodych mieszkańców miasta, którzy znaleźli pieniądze i odnieśli je na policję. Dzięki ich postawie zguby trafiły do rąk właścicieli.

/pliki/zdjecia/kas1.jpgPodczas uroczystego spotkania w Urzędzie Miasta Tarnobrzega młodym bohaterom towarzyszyli rodzice, rodzeństwo i nauczyciele.

- Ci młodzi ludzie wykazują się tak niesamowitą odpowiedzialnością i uczciwością. To jest bardzo pocieszające, że modzi ludzie potrafią być tymi, którzy uczą być może nas, dorosłych, zachowania - mówił prezydent Dariusz Bożek. - Ta trójka bohaterów, w sytuacji, w której wielu dorosłych zachowałoby się co najmniej nagannie, potrafili zachować się jak normalni, uczciwi ludzie. Za to wam dziękuję. Pokazujecie nam, dorosłym, że można w tym szalonym, zwariowanym świecie być człowiekiem uczciwym.

Włodarz miasta podziękował również obecnym na spotkaniu mamom Nikoli, Mateusza i Kacpra. - Wychowanie i wpojenie zwykłych, normalnych zasad funkcjonowania, to wasza zasługa. Dobre wychowanie wynosi się z domu. Szkoła może pomóc, może wesprzeć, ale to co najlepsze wynosi się z domu – mówił. Dariusz Bożek podkreślił również, że w przypadku zdarzenia z udziałem Kacpra i Mateusza, właściwą postawą wykazał się tarnobrzeski radny, Leszek Ogorzałek, który jako przypadkowy świadek pomógł chłopcom zawieźć pieniądze do komendy policji.

/pliki/zdjecia/kas2.jpgSłowa podziękowania skierował również nadkomisarz Marek Pietrykowski, który gratulując młodym ludziom postawy, podkreślał, że takie zachowania warte są nagłośnienia i promowania.

Trójka młodych bohaterów zapewnia, że gdyby sytuacja się powtórzyła, zachowaliby się tak samo. Nikola, uczennica tarnobrzeskiego Liceum Ogólnokształcącego, znalazła 500 złotych. - Pomyślałam, że gdybym ja zgubiła pieniądze, chciałabym, żeby ktoś uczciwy oddał mi je - mówi licealistka. - Dlatego też od razu zaniosłam pieniądze na policję. Właściciel znalazł się jeszcze tego samego dnia.

Na młodych ludzi czekały drobne upominki, które będą im przypominać, że warto być uczciwym.

dnia: 2019-11-27, autor: Marcin Radzimowski, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj