Rekrutacja RODO

Najlepszy w Polsce anglista - Adam Stępiński, uczy w tarnobrzeskim „Koperniku”

Adam Stępiński, nauczyciel języka angielskiego z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 British Alumni Society.

/pliki/zdjecia/ada.jpgCo wyróżnia laureata konkursu od wielu innych nauczycieli, nie tylko języka angielskiego? To przede wszystkim jego podejście do nauczania i do uczniów. - Muszę oczywiście przygotować uczniów do egzaminów i doskonalić z nimi umiejętności językowe, czyli mówienie, czytanie, pisanie. Jednak oprócz tego staram się organizować dla nich projekty, w których uczniowie mają możliwość praktycznego zastosowania języka - wyjaśnia Adam Stępiński, anglista z tarnobrzeskiego „Kopernika”.

Między innymi właśnie za realizację projektów - wprowadzanie do szkoły alternatywnych metod nauczania języka obcego i angażowanie do działań młodzieży, został doceniony Adam Stępiński.

Aktualnie anglista wspólnie z młodzieżą realizuje projekt „Świadkowie II Wojny Światowej”. W ramach działań uczniowie „Kopernika” przeprowadzają rejestrowane przez sprzęt wideo wywiady z osobami, które pamiętają dramatyczne wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat. Do stworzonych. Następnie uczniowie dodają do nagrań napisy w języku angielskim.

Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 BAS przyznaje, że dla niego największym sukcesem jest otwierani, poprzez naukę języka angielskiego, świata przed młodzieżą.

Konkurs Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 BAS zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich w Polsce a partnerem merytorycznym i fundatorem Nagrody Głównej – statuetki, był Oxford University Press. Konkurs odbywał się pod patronatem Ambasady Brytyjskiej w Polsce. Do finału zakwalifikowano dziewięciu anglistów z całej Polski, laureatem tytułu został Adam Stępiński, którego uhonorowano podczas uroczystej gali w Warszawie.

dnia: 2018-06-20, autor: Marcin Radzimowski, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj