Rekrutacja RODO

Nie czuć styrenu

Po tygodniowej przerwie uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Jachowicza w Tarnobrzegu znów chodzą na lekcje.

szkoła

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu znów pracuje!

Po przeprowadzeniu kolejnych badań, powiatowy inspektor sanitarny zapewnił, że w budynku nie czuć już styrenu.

- Wyniki badań są dobre. Otwieramy szkołę - poinformowała Małgorzata Korczyńska, szefowa sanepidu, w czwartek późnym wieczorem.

Z powodu nieprzyjemnego zapachu szkoła była nieczynna przez tydzień. Od środy do piątku uczniowie klas maturalnych pisali próbną maturę w salach Wyższej Szkoły Handlowej przy ulicy Moniuszki w Tarnobrzegu.

Ponieważ chemiczna substancja wydobywała się z przewodów kanalizacyjnych, przypuszcza się, że wpływ na przedostanie się oparów styrenu do szkoły miało to, że w pobliżu szkoły, przy ulicy Kościuszki remontowano kanalizację.

Wyjaśnieniem zdarzenia zajęła się prokuratura. Wolne od zajęć dni uczniowie "Kopernika" będą musieli odrobić w najbliższe soboty.

dnia: 2006-11-20, autor: /ww/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj