Rekrutacja RODO

Skok na podium

Pierwszy medal dla Tarnobrzega od czasów Roberta Korzeniowskiego

Cztery medale - złoty, dwa srebrne i brązowy, zdobyli zawodnicy z klubów naszego regionu podczas rozegranej w Krakowie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce.

W chodzie na 5000 metrów złoty medal zdobyła Katarzyna Ździebło ze Stali Mielec, która pokonała ten dystans w czasie 23.56,04 sekundy, drugie miejsce przypadło Angelice Augustyn z Sokoła Mielec - 24.35,16, a na czwartym miejscu uplasowała się Barbara Kantorowska ze Stali Mielec - 24.35,16. Kasia Ździebło była poza zasięgiem rywalek, a miła niespodziankę sprawiła siostra olimpijczyka Rafała Augustyna, Angelika, która w pięknym stylu walczyła o drugie miejsce i srebrny medal.

/pliki/zdjecia/skokwdal_0.jpgMarek Gaj uczeń LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu

W skoku w dal srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski wywalczył Marek Gaj z Witaru Tarnobrzeg, który zajął drugie miejsce uzyskując wynik 7,06 metra. Tarnobrzeżanin był jednym z dwóch zawodników którym udało się przekroczyć barierę siedmiu metrów. Lekkoatleta który uprawia sport zaledwie od dwóch lat, a skacze w dal od roku, sprawił wiele radości swemu trenerowi Adamowi Maślance.

- Przyznam, że liczyłem na medal, po cichu nawet na złoty, ale i ten srebrny jest wspaniałym sukcesem. Nie wszyscy wiedzą, że lekkoatleta z Tarnobrzega stanął na podium mistrzowskiej imprezy po raz pierwszy od czasów sukcesów Roberta Korzeniowskiego, naszego mistrza chodu sportowego. To nie pierwszy i nie ostatni sukces Marka. Nie mamy w Tarnobrzegu gdzie trenować, nie ma stadionu lekkoatletycznego. Czasami jeździmy na treningi do szkoły w Stalach, a teraz z radością przyjęliśmy fakt budowy lekkoatletycznego obiektu w Baranowie Sandomierskim - mówił na gorąco trener Maślanka.

Na brawa zasłużyły także dziewczęta z Victorii Stalowa Wola, które zajmując trzecie miejsce w biegu sztafetowym 4x400m wywalczyły brązowy medal. Stalowowolanki, które biegły w składzie Agata Brzóska, Klaudia Chmielowska, Beata Krawiec i Marta Maślach uzyskały czas 3.57,49s przegrywając tylko z rywalkami z Zawiszy Bydgoszcz - 3.56,28 oraz MUKS Płock - 3.56,72.

Troje naszym innych reprezentantów bliskich było zdobycia kolejnych medali. W rzucie młotem na szóstej pozycji sklasyfikowana została Ewelina Jacher ze Stali Mielec - 53.63m, w chodzie na 10000 metrów siódmą lokatę zajął Adam Małek z Victorii Stalowa Wola - 50.12,16, natomiast w biegu na 400 metrów ósma była Beata Krawiec z Victorii Stalowa Wola.

dnia: 2012-07-23, autor: /DASZ/, źródło: Echo Dnia