Rekrutacja RODO

Takie talenty tylko w tarnobrzeskim "Koperniku”

W poniedziałek w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury odbył się finał XIX Szkolnego Przeglądu Talentów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

/pliki/zdjecia/przeg.jpgDominika Matusiak (z prawej) z klasy I B zajęła drugie miejsce w konkursie muzycznym w kategorii soliści.

W czwartek i w piątek komisja konkursowa wyłaniała talenty w eliminacjach XIX Szkolnego Przeglądu Talentów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, a dziś, w Dniu Wagarowicza "najlepsi z najlepszych” mieli szansę zaprezentować swoje zdolności podczas dwóch koncertów galowych zorganizowanych w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Poranny występ obserwowali uczniowie i nauczyciele z ogólniaka, a w trakcie południowego koncertu widzami byli już gimnazjaliści ze szkół w Tarnobrzegu oraz w powiecie tarnobrzeskim, którzy pojawili się w tej szkole w ramach Dnia Otwartego.

Uczniowie "Kopernika” rywalizowali w tym roku w kilkunastu konkursach artystycznych i wiedzy: muzycznym, tanecznym, filmowym, scenek teatralnych, scenek kabaretowych, fotograficznym, plastycznym, literackim, recytatorskim i wiedzy o astronomii i patronie szkoły. Ogółem w dziewiętnastej edycji szkolnego konkursu talentów udział wzięło ponad 100 młodych uzdolnionych ludzi, a każdy z wyróżnionych otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową.

Konkurs talentów w tarnobrzeskim "Koperniku” został połączony z "Dniem otwartym”. Gimnazjaliści, którzy odwiedzili w ten dzień mury ogólniaka, zwiedzili szkołę, brali udział w pokazowych lekcjach, a na koniec mieli okazję obejrzeć popisy sceniczne swoich nieco starszych koleżanek i kolegów.

dnia: 2011-03-21, autor: /gli/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj