Rekrutacja RODO

Trzy medale lekkoatlety z Tarnobrzega

Trzy medale zdobył lekkoatleta Witaru Tarnobrzeg, uczeń klasy 1b Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, Marek Gaj, podczas rozegranych w Kielcach otwartych mistrzostw województwa świętokrzyskiego.

/pliki/zdjecia/bilde_5.jpgLekkoatleta Witaru Tarnobrzeg Marek Gaj (pierwszy z lewej) trzykrotnie stanął na podium w Kielcach.

Gaj był bezkonkurencyjny w konkursie skoku w dal juniorów, w którym zwyciężył z wynikiem 6,94 m., zdeklasował nim praktycznie rywali, bowiem drugi w klasyfikacji Dawid Piechowski z Pegaza Opoczno był słabszy od tarnobrzeżanina aż o ponad metr (!) uzyskując wynik 5,85. Gaj dwukrotnie zajmował drugie miejsca. W biegu na 100 metrów uzyskał czas – 11,11 i przegrał jedynie z Pawłem Tientierinem z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego – 10,97, a na 200 metrów tarnobrzeżanin uzyskał czas – 23,21 ulegając jedynie Mateuszowi Gradowi z Żaczka Połaniec – 22,97.

- Jestem zbudowany postępami Marka, który z zawodów na zawody spisuje się coraz lepiej. W Kielcach usłyszał wiele komplementów pod swoim adresem. Szkoda tylko, że w Tarnobrzegu nie ma ani jednego obiektu lekkoatletycznego, bo takich talentów jak Marek Gaj mamy w klubie więcej – mówi szkoleniowiec lekkoatletów Witaru Tarnobrzeg Adam Maślanka.

W Kielcach startował także zawodnik tarnobrzeskiego klubu Michał Wojciechowski, który zajął czwarte miejsce w biegu an dystansie 800 metrów – 2.06,91.

dnia: 2012-05-17, autor: /PISZ/, źródło: Echo Dnia