Rekrutacja RODO

Tylko Karol

Rozśpiewani i obsypani nagrodami laureaci konkursu "Wygraj Sukces"

Karol Wróblewski z Bielska Podlaskiego zdobył w niedzielę Grand Prix 11 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces" w Tarnobrzegu. - To dla mnie ogromna motywacja do dalszej pracy. Trzeba dusić los jak cytrynę - mówił szczęśliwy siedemnastolatek. W nagrodę pojedzie do paryskiego Eurodisneylandu.

Bożena

Bożena Mazur z Tarnobrzega wyśpiewała pierwsze miejsce w najstarszej kategorii wiekowej.

W konkursowych koncertach w piątek i sobotę uczestniczyło 112 solistów z miast i miasteczek całej Polski. To najlepsi z 1900 osób, jakie wzięły udział w eliminacjach.

Interpretacje i walory głosowe oceniało niezwykle czułe ucho Elżbiety Zapendowskiej, surowej jurorki programu "Idol", znanych jazzowych wokalistek Lory Szafran, Doroty Miśkiewicz, autorki tekstów Elżbiety Buczyńskiej, Marka Bałaty wykładowcy wrocławskiej Szkoły Jazzowej, Mariusza Rysia, muzykologa oraz Krzysztofa Heeringa, muzyka, wykładowcy Akademii Muzycznej w Warszawie, który na festiwalu gościł już po raz siódmy.

Świetnie wypadły reprezentantki naszego regionu. Pierwsze miejsce w najstarszej grupie solistów, tak jak przed rokiem, zajęła Bożena Mazur z Tarnobrzega. - Śpiewałam już dziesiąty raz, a zawsze się denerwuję jak mała dziewczynka. A i tak wystartuję za rok, bo uwielbiam tę atmosferę - cieszyła się.

Konkurs organizowali Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio Pro - Media Jarosława Piątkowskiego. Koncert galowy zarejestrował oddział telewizji w Rzeszowie.

dnia: 2006-06-20, autor: Wioletta Wojtkowiak, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj