Rekrutacja RODO

Uczniowie "Kopernika" podsumowali projekt Erasmus+

Zorganizowana w poniedziałek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej lekcja historii „Różne oblicza wojny” dla młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika, podsumowała projekt Erasmus+ „Świadkowie II wojny światowej”, realizowany przez ostatnie trzy lata przez uczniów tej szkoły.

/pliki/zdjecia/pro_1.jpgLekcję zorganizowano w murach uczelni, z którą „Kopernik” od lat współpracuje.

W ramach projektu Erasmus+ wraz z partnerami z Tampere (Finlandia), Harderwijk (Holandia) i Elassony (Grecja) młodzież przeprowadziła ponad 200 wywiadów z osobami pamiętającymi czasy II wojny światowej. Wywiady przetłumaczone zostały na język angielski i mogą być wykorzystywane przez nauczycieli i uczniów na całym świecie: www.ohie.eu. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę odwiedzając obozy koncentracyjne i tranzytowe, muzea holokaustu w Holandii, Grecji i Polsce oraz biorąc udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów.

Podczas wizyty wszystkich partnerów w Polsce uczestnicy projektu wzięli udział w sesji naukowej w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega. Nawiązanie i kontynuowanie kontaktów przez trzy lata przyczyniło się do powstania wielu znajomości. Opracowane zostały też scenariusze lekcji wykorzystujących nagrane wywiady.

Na koniec wczorajszego spotkania przeprowadzono wśród uczestników interaktywny quiz online - zwycięzcy otrzymali power banki.

dnia: 2019-06-11, autor: Marcin Radzimowski, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj