Rekrutacja RODO

Uczniowie spotkali się z Eweliną Dydą, autorką „czarnego kryminału”

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu spotkali się z Eweliną Dydą, autorką powieści kryminalnych „Zła waluta” oraz „Przychodzę nie w porę”.

/pliki/zdjecia/pp_0.jpg Celem spotkania autorskiego zorganizowanego przez w bibliotece szkolnej przez nauczyciela-bibliotekarza, Marzannę Kwapisz, było propagowanie czytelnictwa. Wychodząc z założenia, że w obecnych czasach każda forma popularyzowania czytania nabiera szczególnego znaczenia, a szerzenie wśród młodzieży nawyku sięgania po książkę w epoce dominacji Internetu, stanowi duże wyzwanie. Dla uczniów forma bezpośredniego spotkania z autorem książek była nie lada atrakcją.

W spotkaniu uczestniczyli głównie uczniowie klas humanistycznych oraz kilkoro z innych klas, a także zaproszeni goście. W pierwszej części nauczyciel języka polskiego, Grzegorz Kociuba, z finezją wprowadził słuchaczy w tematykę „czarnego kryminału”, definiując niezbędne pojęcia z teorii literatury oraz pokrótce opowiadając fabułę. Później przeprowadził interwiew z pisarką, zadając pytania dotyczące warsztatu pracy i samej fabuły. Pisarka Ewelina Dyda krótko zaprezentowała swoją najnowszą powieść „Przychodzę nie w porę”, która trafi do księgarń 18 kwietnia, przeczytała jej krótkie fragmenty i odpowiadała na pytania dotyczące między innymi pracy nad książkami.

dnia: 2018-03-22, autor: ram, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj