Rekrutacja RODO

Młodzież w Działaniu - podsumowanie wizyty w Tarnobrzegu

W ramach unijnego projektu „Młodzież w Działaniu” (Differences Make Us The Same) gościliśmy w ubiegłym tygodniu w naszej szkole dwudziestoczteroosobową delegację uczniów z Finlandii oraz Turcji wraz z opiekunami.

Celem tego projektu, w którym uczestniczymy już od pewnego czasu, jest przełamywanie barier kulturowych pomiędzy krajami europejskimi i zwalczanie objawów ksenofobii, rasizmu i nietolerancji. Uczestnicy projektu prezentowali więc w trakcie tej wizyty wybrane aspekty kultury i sztuki własnych krajów, rozmawiali o stereotypach i sposobach ich zwalczania, a także integrowali się podczas specjalnie w tym celu przygotowanych zadań, które przeprowadzono w szkole i w terenie. Nasi goście zwiedzili również Tarnobrzeg i najciekawsze miejsca w regionie.

W minioną środę gości z zagranicy podjął również gospodarz miasta - prezydent Norbert Mastalerz, który podczas tego spotkania przybliżył naszym gościom historię Tarnobrzega oraz wyczerpująco odpowiadał na zadawane przez nich pytania.
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj