Rekrutacja RODO

XV OMTM - finał wojewódzki w Przemyślu

Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny organizowany jest rokrocznie przez Polski Związek Motorowy i ma charakter wieloetapowy (etap powiatowy, wojewódzki i centralny). Celem tego turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, propagowanie i popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

W turnieju tym biorą udział wyłącznie trzyosobowe drużyny. Oprócz rozległej wiedzy z zakresu motoryzacji i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, od uczestników wymagane jest również posiadanie stosownych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi (motorower i samochód). W tegorocznym finale wojewódzkim, który rozegrano 25.05.2011r. na terenie WORD w Przemyślu, przeprowadzone zostały następujące konkurencje: sprawdzian wiadomości z historii motoryzacji, sprawdzian umiejętności udzielania pomocy przedmedycznej, sprawdzian z obsługi codziennej motoroweru oraz jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem, według trasy wytyczonej przez organizatorów. O kolejności startu w konkurencjach sprawnościowych decydowało i tym razem losowanie przeprowadzone na odprawie technicznej przed rozpoczęciem turnieju.

Nasza drużyna wystąpiła w Przemyślu w składzie: Piotr Grębowiec, Piotr Drzewiński i Kamil Kułaga (wszyscy 3a) i w końcowej klasyfikacji turnieju zajęła dziesiąte miejsce. Opiekę nad drużyną sprawował p. prof. Andrzej Lipiec.


/pliki/zdjecia/omtm.jpg
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj