Rekrutacja RODO

Zasłużeni dla Sybiraków

Jan Dziubiński Prezydent Tarnobrzega, Wiktor Stasiak Zastępca Prezydenta Miasta, dr Beata Wójtowicz oraz Dariusz Bożek otrzymali Honorowe Odznaczenia Zasłużony dla Sybiraków. Okazją do wręczenia była 71 rocznica napaści sowieckiej na Polskę.

W miniony piątek w Kościele oo. Dominikanów została odprawiona Msza Święta za Sybiraków. Wcześniej Wiktor Stasiak, Zastępca Prezydenta Miasta, złożył wiązankę kwiatów przed tablicą upamiętniającą „zamordowanych w Katyniu, zamęczonych w drodze na Sybir, zamęczonych w łagrach w Tajgach i w Stepach Kazachstanu”. Pozostała część uroczystości, podczas której wręczono odznaczenia, odbyła się w restauracji Kaprys. Honorową Odznakę Sybiraków przyznaje Główny Zarząd na wniosek oddziału. - Odznaczenia otrzymują osoby, które na to zasłużyły, które pomagają naszemu Związkowi, pamiętają o uroczystościach i nas wspierają – tłumaczy Krystyna Wolańczyk, prezes Związku Sybiraków Oddział Tarnobrzeg.

Wśród odznaczonych oprócz władz miasta znalazła się także dr Beata Wójtowicz, nauczycielka z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, a także Dariusz Bożek, dyrektor tej placówki. Tarnobrzeski "Kopernik" od kilku lat opiekuje się sztandarem Związku Sybiraków w Tarnobrzegu, a także pomaga w przygotowywaniu uroczystości. – Co jakiś czas organizujemy apele i lekcje wychowawcze, aby Sybiracy mogli przekazać świadectwo tym młodym ludziom – mówi dr Beata Wójtowicz. Obecnie w Tarnobrzegu do Związku należy 37 osób.
Źródło: www.tarnobrzeg.pl
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj