Rekrutacja RODO

Albański pisarz spotkał się z młodzieżą tarnobrzeskiego Kopernika

Pierwszy tom poezji albańskiej w języku polskim. Autorem przekładu i wyboru jest Mazllum Saneja.

Tarnobrzeg to kolejna miejscowość, w której albański pisarz spotyka się z młodzieżą. Mazllum Saneja to Albańczyk z Kosowa.

W Polsce mieszka od 1974 roku. Z wykształcenia jest filologiem albańskim. Jak podkreśla, sam nauczył się języka polskiego, by teraz tłumaczyć literaturę.

Zaproszenie do Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu albańskiego pisarza, to pomysł polonistek Beaty Bednarskiej i Ewy Wnuk Powierży.

– Jesteśmy zaangażowane w projekt „Pamiętajcie o poetach i pisarzach” - mówi Ewa Wnuk Powierża. – Nasze klasy systematycznie uczestniczą w tematycznych spotkaniach. Mazllum Saneja gościł już u nas w ubiegłym roku. Młodzież była zafascynowana tym pisarzem. Chcemy, aby uczniowie wiedzieli nieco więcej na temat literatury wschodu, dlatego postanowiłyśmy ponownie zaprosić go na wykład i warsztaty poświęcone jego twórczości.

dnia: 2007-10-23, autor: /KAT/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj