Rekrutacja RODO

Jedyny taki anglista

Adam Stępiński, nauczyciel języka angielskiego w tarnobrzeskim liceum imienia Mikołaja Kopernika otrzymał certyfikat European Language Label, który przyznawany jest za nowatorskie inicjatywy w nauczaniu języków obcych. Nauczyciel z Kopernika jest jedynym anglistą z Podkarpacia i czwartym w Polsce, który może pochwalić się tym prestiżowym wyróżnieniem.

Dariusz Bożek przekazuje prof. Adamowi Stępińskiemu certyfikat European Language Label

Dyrekcja Kopernika przyznaje, że występowała o przyznanie certyfikatu dla wszystkich nauczycieli języków obcych, lecz nie udało się. - Komisja uznała inaczej i szanuję jej decyzję - mówi Dariusz Bożek, dyrektor liceum. - Adam Stępiński to nauczyciel, który może pochwalić się nie tylko kilkunastoletnim stażem, ale także metodami pracy i wynikami nauczania. To dzięki niemu do naszej szkoły przyjeżdżają artyści z Wielkiej Brytanii. To on organizuje występy teatrów obcojęzycznych. Ostatnio zapoczątkował współpracę z Hiszpanią dzięki czemu nasi uczniowie pojechali tam z tygodniową wizytą. Certyfikat jest podziękowaniem za jego ciężką pracę, bo muszę dodać, że Adam jest także z wykształcenia historykiem - mówi dyrektor.

Język angielski, jest jednym z kilku języków obcych, jaki poznają uczniowie tarnobrzeskiego Kopernika. Zajęcia w tej szkole odbywają się także z języka niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego. Nowością jest lektorat z języka hiszpańskiego. Istnieje także zapotrzebowanie na prowadzenie zajęć z języka włoskiego, jednak na razie nie ma kto tych zajęć prowadzić. - W przyszłym roku wystąpimy ponownie o przyznanie certyfikatu dla nauczycieli języków obcych z naszej szkoły - zapowiada dyrektor Bożek. - Mam nadzieję, że tym razem nam się to uda.

dnia: 2007-10-23, autor: Klaudia Tajs, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj