Rekrutacja RODO

Dzieci w kimonach

Karate i aikido królowały w tarnobrzeskim ogólniaku.

To była wspaniała promocja dalekowschodnich sztuk walki. W sobotnie południe, w sali gimnastycznej tarnobrzeskiego Liceum Ogólnoksztalcącego im. Mikołaja Kopernika, odbył się I Turniej Karate Dzieci O Puchar Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate.

Młodzi karatecy toczyli tak zwane walki pozorowaneW szranki stanęły dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Rywalizowały w dwóch stylach - kata i kumite. Nie było jednak prawdziwych walk, bo sportowcy byli jeszcze zbyt mali. Były tylko tzw. walki pozorowane. Impreza miała na celu popularyzację dalekowschodnich sztuk walki i swój cel spełniła.

Poziom sportowy zawodów był wysoki. W zawodach wzięły udział dzieci z klubów w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Woli Baranowskiej.

- Jestem zadowolony z tego, co tu oglądamy - mówił nam w trakcie trwania turnieju prezes i trener Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate Grzegorz Polewka.

Na wszystkich zebranych w sali ogólniaka spore wrażenie wywarł pokaz aikido. Dorośli zawodnicy uprawiający tę dyscyplinę sportu spisali się po prostu znakomicie.

dnia: , autor: /PISZ/, źródło:
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj