Rekrutacja RODO

"EMTEO" nadciąga

Dominik Maj: - Mam nadzieję, że kiedyś nam się uda wystąpić przed wielką gwiazdą.

Młodzi, zdolni, ambitni. Tacy są członkowie tarnobrzeskiego zespołu "Emteo". Na koncie nie mają jeszcze sukcesów i występów na wielkich estradach, ale wszystko przed nimi.

EMTEO

Na razie można ich było usłyszeć dwukrotnie, na koncetrach w tarnobrzeskich klubach. Czy pojawią się kolejne propozycje? Zespół tworzy pięć osób: Beata Faron (kl3a)-śpiew, Dominik Maj (kl2b)-gitary, Łukasz Kaźmierczak- gitara, Mateusz Jurek-bębny, Maciek Lasota (kl3c)-gitara basowa. Z wyjątkiem Łukasza , który uczy się w liceum społecznym , wszyscy są uczniami tarnobrzeskiego "Kopernika". I to właśnie z tą szkołą związany jest pierwszy mini sukces zespołu.

- Przed rokiem zdobyliśmy drugie miejsce w Przeglądzie Młodych Talentów organizowanym w liceum. Właściwie dopiero teraz ustabilizował się skład "Emteo" , bo wcześniej były spore rotacje. Zaczynamy grać na poważnie , mamy na swoim koncie dwa klubowe koncerty - wyjaśnia Dominik Maj.

Początki "Emteo" sięgają dwóch lat wstecz. Wtedy to Dominik , Mateusz wraz ze swoim kolegą, zaczęli się spotykać na próbach. Grali w opuszczonym, starym domku w Mokrzyszowie, własności znajomego. Po kilku miesiącach próby przeniosły się do Środowiskowego Domu Kultury w Tarnobrzegu, gdzie młodzi muzycy spotykają się do dziś. - Rok temu dołączyła do nas Beata. Wcześniej nikt nie śpiewał, poszukiwaliśmy wokalu, najlepiej kobiecego.- mówi Dominik.- Rozkleiliśmy ogłoszenia w szkole. Zgłosiły się dwie dziewczyny, wybraliśmy głos Beaty.

I tak już zostało. Nazwa zespołu to fonetyczny zapis skrótu "MTO", ale nie chce zdradzać, co znaczy. To osobiste. Repertuar " Emteo" to rock, regge, ska. Zespół gra osiem własnych utworów, do których większość tekstów napisał Dominik Maj. Muzyka i aranżacja to wspólny twór. Przyznać trzeba, że całkiem udany. Oprócz własnych kompozycji, na koncertach usłyszeć można covery znanych przebojów miedzy innymi Boba Marley'a, "T.Love", "Brygady Kryzys", czy "The Pinksies". - Muzycznie jesteśmy podobni do zespołu "Akurat". Myslę, że moglibyśmy być supportem przed ich koncertem- dodaje Dominik.- Mam nadzieję, że kiedyś nam się uda wystapić przed wielką gwiazdą. Każdy, kto chciałby zorganizować koncert "Emteo" z zespołem tym może kontaktować się za pośrednictwem poczty e-mail domaj@interia.pl

dnia: , autor: /ram/, źródło:
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj