Rekrutacja RODO

Gimnazjaliści w liceum

Dzień Otwarty w "Koperniku"

- Zasugerowałem, aby w ramach Dnia Otwartego przyjechali do nas gimnazjaliści z okolicy, gdyż młodzież z miasta może do nas wstąpić zawsze, choćby z ulicy - tłumaczy Dariusz Bożek, dyrektor tarnobrzeskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika.

Dzień Otwarty w "Koperniku"

Uczniów, którzy odwiedzili szkołę, zafascynował pokaz tańców irlandzkich, nowoczesna pracownia komputerowa i możliwośc udziału w międzynarodowej wymianie międzyszkolnej.

Do "Kopernika", w ramach dnia otwartego, przyszło i przyjechało ponad 600 gimnazjalistów. Od rana tłoczyli się w klasach i na korytarzach. Z zainteresowaniem przygladali się doświadczeniom z chemii i fizyki, oglądali scenki rodzajowe w języku niemieckim i francuskim, pytali o działające w szkole sekcje sportowe. Odwiedzili także pobliski Dom Kultury, w którym młodzież z liceum prezentowała się w Przeglądzie Młodych Talentów.

Dzień Otwarty w "Koperniku"

- Jednak największym zainteresowaniem cieszył się pokaz tańców irlandzkich - dodaje dyrektor. - Padały pytania o klasy językowe i profile. W zasadzie ci młodzi ludzie pytali o wszystko, co wiąże się z nauką w naszej szkole. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, to największa tego typu placówka na terenie miasta i powiatu. Dyrekcja przygotowana jest na przyjęcie od września 300 uczniów. W ubiegłym roku o jedno miejsce walczyły ponad dwie osoby.

dnia: 2006-03-21, autor: /KaT/, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj