Rekrutacja RODO

Jagoda Drozd z Tarnobrzega w najwspanialszej ósemce polskich wolontariuszy!

Jagoda Drozd, uczennica I klasy LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu została laureatką 23. finału Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

/pliki/zdjecia/ws1_0.jpg. Do tego elitarnego grona najwspanialszych z całego kraju wybrała Jagodę kapituła konkursowa, która obradowała pod kierownictwem inicjatorki konkursu, posłanki PO z Warszawy Joanny Fabisiak, prezes Fundacji „Świat na Tak”. Na tegoroczną galę i rozdanie nagród przyjechała w miniony weekend do Gdańska młodzież z 38 gmin, miast i powiatów, w sumie 200 laureatów konkursów lokalnych, w tym reprezentantka Tarnobrzega.

Jagoda Drozd od września 2016 jest członkiem Klubu Ośmiu Wspaniałych w tarnobrzeskim „Koperniku”, którego opiekunką jest polonistka Ewa Wnuk. Jak czytamy w prezentacji konkursowej „Jagoda to wyjątkowa uczennica, szczególnie doświadczoną przez los. Od 12 roku życia zmagała się z chorobą nowotworową a mimo to ma wielkie serce dla innych. Codziennie pokazuje jak ogromną wartość ma życie – dzięki niej sentencja „Carpe diem” nabiera pełnego znaczenia. Jest pięknym świadectwem dla swoich rówieśników, którym potrafi mówić ile dostała i jak ważna jest pomoc, uśmiech i obecność z tymi, którzy mają niewiele czasu. Pomimo choroby jest niezwykłą w swej zwyczajności, pełną energii, pasji nastolatką. Była szczególnie zaangażowana w przygotowywania WOŚP”.

Samorządowy Konkurs „Ośmiu Wspaniałych” promuje pozytywne działania dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat i upowszechnia działania młodzieżowego wolontariatu. Młodzież jest nagradzana za niesienie bezinteresownej pomocy ludziom tego najbardziej potrzebującym.

dnia: 2017-06-21, autor: admin, źródło: rta24.eu
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj