Rekrutacja RODO

Koncert charytatywny w LO im. M. Kopernika w Tarnobrzegu

W piątek uczniowie tarnobrzeskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika przygotowali koncert charytatywny. Jak przyznaje dyrektor szkoły celem była zbiórka pieniędzy na rzecz jednego z uczniów, który wymaga wsparcia.

/pliki/zdjecia/kon11_1.jpg Uczniowie tarnobrzeskiego "Kopernika" przygotowali koncert charytatywny. Nie brakowało ciekawych występów.
- Cieszę się, że uczniowie w ten ciekawy sposób, bo przez koncert artystyczny, pomagają swojemu rówieśnikowi. W naszej szkole nie jest to żadna nowość. Jeśli tylko jest taka konieczność to z przyjemnością organizujemy takie przedsięwzięcie - mówi Tomasz Stróż, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego.

Podczas dwugodzinnego występu młodzieży z "Kopernika" nie brakowało piosenek, recytacji wierszy, a także pokazów tanecznych.

- My jesteśmy zadowoleni, że poprzez nasze zainteresowania, talenty artystyczne możemy komuś pomóc. Ważne jest także to, że jest grono odbiorców, które wspomaga główny cel akcji - mówi Aleksandra Pyszczek z tarnobrzeskiego "Kopernika".

Uczniowie podkreślają, że każda klasa zbierała pieniądze i dla nich najważniejsza jest pomoc dla kolegi.

Prowadzący koncert zdradził, że jest już planowana kolejna edycja koncertu charytatywnego. Dyrektor szkoły podkreśla, że każda inicjatywa wymaga dużo pracy ze strony młodzieży oraz pedagogów.

- Warto także podziękować nauczycielom, którzy zadbali o oprawę artystyczną, a także koordynują całe przedsięwzięcie - dodaje Tomasz Stróż. - To przecież jest także idealna lekcja wychowania obywatelskiego, a uczniowie z naszej szkoły zawsze chętnie pomagają tym, którzy są akurat w potrzebie. Tak jest od lat.

Jak na razie podsumowywana jest zbiórka pieniędzy z ostatniego koncertu i już wkrótce powinniśmy poznać efekt finansowy.

dnia: 2015-04-12, autor: Grzegorz Lipiec, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj