Rekrutacja RODO

Uczniowie "Kopernika" wyśmienicie prezentują się w olimpiadach i konkursach


W ostatnim tygodniu z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu napłynęło do nas wiele dobrych wiadomości.

/pliki/zdjecia/ap1.jpgAdrian Pałacki, uczeń klasy 3G tarnobrzeskiego LO im. Mikołaja Kopernika, laureat LVI Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz XLI Olimpiady Historycznej.
Adrian Pałacki (3G) genialnie zaprezentował się podczas finału XLI Olimpiady Historycznej, zostając jej laureatem. Na "deser" trójka uczniów "Kopernika": Łukasz Baniak (3A), Łukasz Dzierzkowski (3A) i Agnieszka Gazda (3A) została laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady o "Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej".

Historyczny laureat olimpiady

Adrian Pałacki uwielbia historię i na każdym kroku stara się to udowadniać. W tym roku szkolnym był organizatorem i uczestnikiem dwóch debat historycznych na Zamku Dzikowskim (w listopadzie 2014 roku zorganizował debatę na temat jednego z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń w dziejach Polski – Powstania Warszawskiego, zatytułowaną „Powstańcy Warszawscy – bohaterowie czy szaleńcy?”, a w marcu 2015 roku, w tym samym miejscu, przeprowadził debatę o kształcie polskiego patriotyzmu). Teraz osiągnął w Gdańsku historyczny sukces. Został laureatem XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej, w której zajął ostatecznie trzecie miejsce.

- Adrian wypadł rewelacyjnie - mówi Tomasz Stróż, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. - To wielki sukces naszej szkoły, bo trzeba przyznać, że dawno nie mieliśmy laureata na tak wysokim miejscu w skali całego kraju.

Diamentowi

Kilka dni temu rozegrano również zawody finałowe ósmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady o "Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej" w zakresie matematyki. Laureaci tej olimpiady - zgodnie z regulaminem - przyjmowani są na studia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie z pominięciem procedury rekrutacyjnej. W tym roku w grupie tych, którzy zdobyli indeksy na tę uczelnię, znalazła się trójka uczniów z "Kopernika": Łukasz Baniak, Łukasz Dzierzkowski i Agnieszka Gazda.

- Po raz kolejny nasza młodzież świetnie zaprezentowała się w tych zmaganiach matematycznych. Jestem z nich bardzo dumny - dodaje Tomasz Stróż.

W biznesie i poezji

Na tym nie kończą się sukcesy uczniów "Kopernika" odniesione w ostatnich dniach. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o CSR, którego celem jest rozpowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu oraz wspieranie młodych ludzi, którzy chcą angażować się w zdobywanie wiedzy na jej temat. Konkurs skierowany jest do licealistów oraz studentów i ma charakter trzyetapowy. Z pierwszego etapu, który polegał na rozwiązaniu testu elektronicznego, wyłoniono 400 najlepszych osób z całego kraju, które zakwalifikowano do etapu drugiego. W grupie wybrańców znalazł się Karol Nowaczek (3D). Jeszcze nie są znane wyniki kolejnego etapu, który decydował o tym, kto pojedzie na finał do Warszawy.

W Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których wystąpiła Natalia Godek (2C). Natalia bardzo korzystnie zaprezentowała się na tarnobrzeskiej scenie, zdobywając jedną z trzech nominacji do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Rzeszowie 29 kwietnia. Natalia recytowała fragment prozy Jakuba Żulczyka "Ślepnąc od świateł" oraz wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Ballada o trąbiącym poecie".

- Ten rok szkolny obfituje w sukcesy naszych uczniów w zmaganiach olimpijskich i konkursowych. Nie byłoby ich bez ciężkiej pracy samej młodzieży, a także naszych nauczycieli, którzy pracują z tymi uczniami - kończy Tomasz Stróż. Dyrektor przyznaje, że teraz przed uczniami klas maturalnych najważniejszy sprawdzian wiedzy, czyli egzamin dojrzałości, który jest ważny także dla samej szkoły. Wyniki matur są bowiem ważnym wyznacznikiem wszystkich prestiżowych rankingów szkół ponadgimnazjalnych.

dnia: 2015-04-19, autor: Grzegorz Lipiec, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj