Rekrutacja RODO

Licealiści z Tarnobrzega najlepsi w koszykarskiej Licealiadzie

Drużyna Liceum Ogólnokształcącego imieniem Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu zajęła pierwsze miejsce w barażowym turnieju o wejście do finału Wojewódzkiego Licealiady w koszykówce chłopców, który w czwartek rozegrany został w Tarnobrzegu.

Turniej barażowy o wejście do Finału Wojewódzkiej Licealiady w koszykówce chłopców. W turnieju finałowym w Stalowej Woli zagra ekipa Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika z Tarnobrzega.

Drużyny z Jasła, Tarnobrzega oraz Łańcuta zajęły w turniejach półfinałowych drugie miejsca i zmierzyły się ze sobą podczas barażu, który rozegrany został w czwartek w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Wisła w Tarnobrzegu. Zespół Liceum Ogólnokształcącego imieniem Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, w składzie którego wystąpili między innymi zawodnicy trenujący na co dzień w drużynach młodzieżowych tarnobrzeskiej Siarki, wykorzystał swoją szansę i po pokonaniu rywali zajął pierwsze miejsce awansując do finału wojewódzkiego, który w przyszłym tygodniu rozegrany zostanie w Stalowej Woli.

Wyniki poszczególnych spotkań: I Liceum Ogólnokształcące Jasło – Zespół Szkół Nr 1 Łańcut 49:39 (14:3, 8:12, 14:9, 13:15), I LO Jasło – Liceum Ogólnokształcące Tarnobrzeg 35:56 (9:11, 2:19, 16:15, 8:11), ZS nr 1 Łańcut - LO Tarnobrzeg 31:40 (10:12, 10:9, 5:6, 6:13).

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu, 2. I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle (5 miejsce w województwie), 3. Zespół Szkół Nr 1 w Łańcucie (6 miejsce w województwie).

Skład zwycięskiej drużyny z LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu: Łukasz Hamera, Łukasz Olszak, Jakub Szczepański, Mateusz Ordyk, Damian Gembczyński, Andrzej Wawrzkiewicz, Daniel Gembczyński, Artur Tuderek, Piotr Szczepański, Kamil Kuroczko, Michał Tałaj, Maciej Gąsior.

Krótki fotoreportaż z tych zawodów można obejrzeć na stronie Echa Dnia.

dnia: 2010-04-09, autor: /PISZ/, źródło: Echo Dnia