Rekrutacja RODO

Liceum w centrum Europy

Najlepiej wypadła Hiszpania

Dzień Europy obchodzili wczoraj uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Inicjatorami byli czlonkowie Szkolnego Klubu Europejskiego. Pierwszoklasiści przygotowali stoiska, reprezentujące każde z państw członkowskich. Można było na nich znaleźć charakterystyczne przedmioty związane z danym krajem: książki, rośliny, reprodukcje dzieł sztuki, widokówki , foldery. Pojawiły się także narodowe potrawy i napoje. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością. Przebrani w narodowe stroje, przedstawiali histoię i zwyczaje wybranych państw. Wystąpili m.in. Enrique Iglesias, bohaterowie z mitów greckich, piłkarze ... Później odbyło się seminarium pt. " Młodzi w Europie ".

- Chcieliśmy pokazać uczniom, że Polska także należy do Europy. Poza tym, młodzież tak naprawdę niewiele wie o Unii, więc chcemy udzielić jej jak najwięcej informacji - powiedziała Justyna Janeczko-Beduch, założycielka SKE. Komisja wybrała klasę, która w najlepszy i najciekawszy sposób przedstawiła wybrany kraj. Wygrała 1g, reprezentująca Hiszpanię. Zwycięzcy w nagrodę wezmą udział w kuligu, połączonym z ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. - jestem bardzo zaskoczony rozmiarami imprezy i jednocześnie bardzo zadowolony, że taki dzień mógł się odbyć po raz drugi. Szkoła ma jednocześnie uczyć i wychowywać, a to była lekcja wychowawcza - uważa dyrektor Dariusz Bożek.

dnia: , autor: /Kaku/, źródło:
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj