Rekrutacja RODO

Matura 2015 z matematyki. W Tarnobrzegu nastroje różne

Wtorek był kolejnym dniem maturalnych zmagań. Tym razem absolwenci szkół ponadgimnazjalnych rozwiązywali arkusz z matematyki. W Tarnobrzegu i powiecie tarnobrzeskim zdawało około 600 osób.

/pliki/zdjecia/bild1.jpgMaturzyści z tarnobrzeskiego "Kopernika” byli po egzaminie pisemnym z tego przedmiotu w różnych nastrojach. Większość oceniła, że egzamin mógł sprawić pewne problemy. Podobne nastroje panowały w Zespole Szkół imienia księdza Stanisława Staszica w Tarnobrzegu.

- Teraz już możemy myśleć o części rozszerzonej, a także fizyce, która akurat będzie bardzo ważna, bo zależy od niej to czy dostaniemy się na politechniczne studia - mówi trójka maturzystów z "Górnika”.

Każdego roku to właśnie matematyka sprawia najwięcej kłopotów maturzystom. - Rzeczywiście jest to przedmiot, który jest kłopotliwy dla maturzystów. Jednak można zdać ten egzamin z dobrym wynikiem, tylko trzeba być systematycznym w trakcie nauki w szkole oraz w czasie przygotowań - mówi Tomasz Stróż, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

dnia: 2015-05-06, autor: GLI, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj