Rekrutacja RODO

Maturzyści odbierają świadectwa

Tłumy tegorocznych maturzystów oblegały dziś od rana szkolne sekretariaty. Młodzież odbierała certyfikaty, w których Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wyniki z egzaminów pisemnych.

Świadectwa odbiera młodzież z tarnobrzeskiego "Kopernika".

W Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu na 330 zdających, ocenę niedostateczną otrzymało czterech uczniów, którzy zdawali matematykę, historie, geografię i biologię. – Taki wynik daje nam 99 procent zdawalności – mówi Dariusz Bożek, dyrektor szkoły.

W całym kraju świadectwo dojrzałości uzyskało 79 procent tegorocznych maturzystów. W tym w liceach ogólnokształcących 89 procent, w liceach profilowanych 63 procent, w technikach 67 procent, w liceach uzupełniających 43 procent, a w technikach uzupełniających zaledwie 32 procent - podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Na Podkarpaciu maturę zdało 81,8 procent maturzystów. Z 25 607 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy przystąpili do matury, zdało ją 20 959 osób. Ten wynik plasuje maturzystów z naszego regionu w czołówce województw, gdzie egzamin poszedł najlepiej.

dnia: 2008-06-30, autor: /ww/ , źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj