Rekrutacja RODO

Młodzież z izraelskiego Holon gości w Tarnobrzegu

W czwartek uczniowie z Izraela poznawali nasze miasto. Przewodnikami była młodzież i uczniowie z tarnobrzeskiego Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika.

- To już szósta wizyta uczniów z Holon w Tarnobrzegu. Uczniowie z Izraela w programie nauczania mają poznawać Polskę, miejsce szczególne, bo wielu ich przodków mieszkało w naszym kraju przed drugą wojną światową - mówi Katarzyna Sawicka, nauczycielka z tarnobrzeskiego "Kopernika” i koordynatorka wizyty młodzieży z Izraela w Tarnobrzegu.

HISTORIA

/pliki/zdjecia/holon1.jpgMłodzież z izraelskiego Holon gości w Tarnobrzegu. Na zdjęciu spotkanie integracyjne w tarnobrzeskim "Koperniku”.
W programie przyjazdu uczniów z Holon do Polski jest przede wszystkim zwiedzanie miejsc poświęconych pamięci Żydów zamordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych z czasów drugiej wojny światowej. Goście z Izraela zwiedzają również piękne polskie miasta, takie jak Lublin, czy też Kraków. W programie wizyty tradycyjnie pojawia się Tarnobrzeg.

- Nawiązaliśmy ścisłą współpracę ze szkołą z Holon i dlatego każdego roku są u nas w odwiedzinach - mówi Katarzyna Sawicka. - W tym roku do Polski przyjechało 36 uczniów i 4 nauczycieli.

NA WESOŁO

W czwartek goście z Izraela przyjechali do naszego miasta. Na początek spotkali się z młodzieżą z "Kopernika”, która przygotowała krótką prezentację artystyczną. Nie zabrakło wspólnych śpiewów i rozmów.

- Potem udaliśmy się na spacer po Tarnobrzegu. Projekt ma na celu przełamanie istniejących stereotypów, barier i pokazanie Polski nie tylko z tej smutnej historycznej strony, ale bardziej radosnej - dodaje Katarzyna Sawicka.

dnia: 2014-10-12, autor: Grzegorz Lipiec, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj