Rekrutacja RODO

LO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu świętuje 105 urodziny


Zjazd absolwentów, występy artystyczne, moc życzeń i wspomnień. Tarnobrzeski "Kopernik” świętował w piątek 105 urodziny.

/pliki/zdjecia/bildemin.jpgTomasz Stróż, dyrektor tarnobrzeskiego Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika, prezentuje urodzinowy grawerton otrzymany od władz miasta
W 1909 roku powstaje w Tarnobrzegu C.K. Wyższa Szkoła Realna, która po pierwszej wojnie światowej zostaje przemianowana Państwowe Gimnazjum imienia Hetmana Jana Tarnowskiego. Tak zaczyna się 105-letnia historia szkoły, którą ukończyło wielu znamienitych mieszkańców Tarnobrzega, a obecnie jest to największa szkoła ponadgimnazjalna w naszym mieście

POWÓD DO DUMY

Piątkowe uroczystości 105. rocznicy założenia Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu zostały zainaugurowane w Klasztorze Ojców Dominikanów, gdzie odprawiono mszę świętą w intencji szkoły. Po niej zebrani udali się na szkolny plac, gdzie miały miejsce już główne uroczystości. Czas oczekiwania na oficjalne uroczystości umilały swoim występem Mażoretki "Diament” z Chmielowa.

Zjazd absolwentów otworzył obecny dyrektor szkoły, Tomasz Stróż. - 105 lat historii, tradycji i kształcenia kolejnych młodych pokoleń tarnobrzeżan. To wspaniała chwila, bo z tej szkoły, osób które ją tworzą i tworzyły możemy być dumni - mówi Tomasz Stróż. - Każdego roku nasi maturzyści osiągają wysokie wyniki podczas egzaminu dojrzałości, możemy się pochwalić laureatami olimpiad, konkursów przedmiotowych, a także absolwentami, którzy doskonale radzą sobie w życiu zawodowym.

Nie obyło się bez podarunków od zaproszonych gości: władz miasta, dyrektorów szkół, przedstawicieli Związku Nauczycielstwa Polskiego, oświatowej Solidarności. Głos zabrał również Dariusz Bożek, dyrektor szkoły w latach 2001-2011. - Możemy być dumni z tego, że jesteśmy absolwentami tej fantastycznej szkoły. Cieszmy się tym spotkaniem i wspominajmy uczniowskie czasy. Za to osoby, które nie skończyły naszej szkoły niech nam zazdroszczą - mówi Dariusz Bożek.

KONCERT I SPOTKANIA W KLASACH

Po części oficjalnej absolwenci "Kopernika” udali się do szkolnych pracowni na spotkania klasowe. W godzinach popołudniowych w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbył się koncert urodzinowy "Było... nie minęło” w którym to na scenie wystąpili obecni uczniowie oraz absolwenci. Wieczorem uczestnicy zjazdu bawili się w dwóch tarnobrzeskich lokalach: Fregacie oraz Sonacie.

Zjazd absolwentów zakończy sobotnie ognisko wspomnień. Byli uczniowie udadzą się również na groby zmarłych absolwentów oraz nauczycieli "Kopernika”.


dnia: 2014-09-26, autor: Grzgorz Lipiec, źródło: Echo Dnia
Do góry

Witaj!

Aktualna wersja naszej strony posiada wiele nowych, niezwykle przydatnych każdemu uczniowi funkcji. Jeśli chcesz, aby np. w menu wyświetlane były informacje dotyczące twojego planu lekcji i zastępstw dla twojej klasy na każdy kolejny dzień, to wypełnij poniższy formularz i naciśnij przycisk Zapisz. Jeżeli nie jesteś zainteresowany korzystaniem z tych funkcji, to naciśnij przycisk Anuluj.

Anuluj